12 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski Masters w biegu na 10 km w Krynicy!


Decyzją Zarządu Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii Masters (powyżej 35 roku życia) w biegu na dystansie 10 000 metrów na szosie odbędą się w  ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy -Zdrój w dniu 10 września 2011 roku.

Mistrzostwa Polski przeprowadzone zostaną na niezwykle szybkiej a jednocześnie malowniczej trasie z Krynicy do Muszyny. Jak przekazali nam organizatorzy, trasa posiada atest PZLA. Należy jednak zwrócić uwagę, że trasa ta posiada tak dużą różnice wysokości (start około 550 mnpm – meta około 450 mnpm), że wyniki na niej uzyskane nie mogą być traktowane jako  równorzędne z innymi rekordami życiowymi na dystansie 10 km (w każdym razie nie są tak traktowane w przypadku biegaczy wyczynowych bo spadek wynosi więcej niż regulaminowe 0,1% – w tym przypadku dziesięciokrotnie więcej). Widać to już było w zeszłym roku, kiedy to na tej trasie padały szczególnie dobre wyniki.

W tym roku Bieg mistrzowski rozpocznie się w sobotę 10 września o godz. 12.00. Zawodnicy wystartują ze startu położonego na Deptaku w Krynicy-Zdrój obok Starego Domu Zdrojowego. Meta biegu znajduje się na rynku w Muszynie.

Profil wysokościowy trasy

Festiwal 540

Więcej informacji na stronie: www.festiwalbiegowy.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.