13 grudnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Europy w przełajach, Polscy Młodzieżowcy drużynowo na szóstym miejscu


W Hyeres na Południu Francji, odbyły sie Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. Polskę reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek, głównie w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Najbardziej emocjonującym biegiem i jednocześnie biegiem, gdzie Polacy pokazali się najlepiej był bieg młodzieżowców na dystansie 8 km.

Ciekawie wyglądał także bieg seniorek, gdzie bezkonkurencyjna była Hassan Sifan, holenderska zawodniczka pochodzenia etiopskiego. Sifan to trzecia zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Świata w Pekinie na 1500m.

Warto było obejrzeć także wyścig seniorów, gdzie o trzy miejsca na podium walczyło trzech naturalizowanych zawodników pochodzących z Afryki. Po zaciętym boju wygrał w końcu reprezentujący Turcję, pochodzący z Kenii Ali Kaya. Trzeba przyznać, że Kaya ma doskonały rok, zrobił życiówki na wszystkich dystansach:

1500m    3:48.36
3000m    7:38.65   
5000m    13:00.31   
10,000m    27:24.09   
Półmaraton 1:01:21   

W biegu młodzieżowców na 8 km przez pewien czas w prowadził Szymon Kulka, jednak nie był w stanie utrzymać tempa prowadzących i spadł na dalszą pozycję. Ale zarówno jego postawa (12 miejsce indywidualnie) jak i kolegów z reprezentacji pozwoliła na zajęcie przez Polaków drużynowo dobrego, szóstego miejsca. Indywidualnie wygrał Brytyjczyk Jonathan Davies a drużynowo Hiszpanie. Poniżej film obrazujący zmagania Młodzieżowców na 8km z udziałem naszych zawodników. Szczegółowe wyniki: LINK

>

Możliwość komentowania została wyłączona.