10 grudnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Europy w Przełajach pod hasłem: „I run clean”


W niedzielę, 13 grudnia we Francji, w pięknych okolicznościach przyrody odbędą się Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych. Polska reprezentacja składa się z 14 zawodników i zawodniczek.

Zawody odbędą się w najbardziej na południe Morza Śródziemnego wysuniętym punkcie Francji, miasteczku Hyeres, leżącym mniej więcej po środku, pomiędzy Marsylią i Cannes. Miejscem zmagań będzie tamtejszy hipodrom.

hyeres mapa1

Standardowo już na takie imprezy PZLA wysyła raczej reprezentację juniorsko-młodzieżową. Seniorów będzie tylko dwójka. Skład – poniżej.

Trasa jest prawie cała płaska, z niewielkimi wzniesieniami, nawierzchnia ziemna. Kilkanaście dni temu (22 listopada) na tym samym hipodromie odbyły się otwarte zawody, z których pochodzi ta RELACJA, można zorientować się jakie są warunki na trasie.

Władze European-Athletics zaproponowały, aby wszyscy zawodnicy mieli możliwość wybrania wersji numeru startowego. Albo normalny numer, albo numer z napisem: "I run clean" (biegam na czysto) mający pokazywac wsparcie EA dla idei walki z dopingiem.

Kibicom w Polsce pozostaje życzyć powodzenia i zazdrościć warunków. Lazurowe Wybrzeże nie przypadkowo nazywa się lazurowe. Transmisja LIVE w internecie zacznie się o 10:30.

eurovision680

Strona organizatorów: hyeres2015.eu

Reprezentacja Polski i program zawodów:

Kobiety Mężczyźni
Juniorzy 4157 m, start: 10:35 5947 m, start: 10:59
Agnieszka Filipowska Radosław Jankowski
Mateusz Kaczmarek
Mateusz Kaczor
Dominik Nowak
Michał Roguski
Młodzieżowcy 5947 m, start: 11:42 8087 m, start: 12:26
Anna Wójcik Szymon Kulka
Patryk Pawłowski
Andrzej Rogiewicz
Paweł Szostak
Mateusz Wyszomirski
Seniorzy 8087 m, start: 13:30 10117 m, start: 14:12
Matylda Kowal Tomasz Grycko

Poniżej, videopocztówka z Hyeres.

Możliwość komentowania została wyłączona.