30 grudnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrz olimpijski obciążony zarzutami o usiłowanie morderstwa


Mistrz olimpijski z Pekinu Samuel Wanjiru został oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej żony Terezah Njeri Muturi oraz ochroniarza Williama Maside Muhunyi.  Zdarzenie nastąpiło w środę, 29 grudnia w rodzinnym mieście Wanjiru – Nyahururu. Kenijczyk nie przyznał się do zarzutów i został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji.

WANJ.jpg
Wanjiru (po lewej) w areszcie. Żródło http://www.capitalfm.co

Wanjiru prawdopodobnie groził strzelbą swojej żonie i ochroniarzowi. Przed dramatycznym finałem awantury ocalili ich sąsiedzi, którzy usłyszeli hałasy, dobiegające z mieszkania Wanjiru.

Oprócz zarzutów o usiłowanie morderstwa, policja oskarżyła mistrza olimpijskiego z Pekinu o nielegalne posiadanie broni – karabinu AK-47.

Po wpłaceniu kaucji w wysokości 300.000 szylingów kenijskich (równowartość około 15000 złotych) Kenijczyk został zwolniony z aresztu, ale jego sprawa powróci na  wokandę na początku nowego roku, 9 stycznia. Na razie długodystansowiec podkreśla swoją niewinność i utrzymuje, że został "wrobiony".

Wanjiru był pierwszym w historii Kenijczykiem, który sięgnął po złoto IO w maratonie.  Jest również posiadaczem jednego z najlepszych wyników w historii tego dystansu: 2.05.10. Ten utalentowany, 24-letni zawodnik jest także między innymi dwukrotnym triumfatorem maratonu w Chicago.

Możliwość komentowania została wyłączona.