New Balance 1080v12
 
18 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Meta 36. PZU Maratonu Warszawskiego czeka na 10000 biegaczy


Do 36. PZU Maratonu Warszawskiego pozostało 100 dni. W ubiegłorocznej edycji imprezy linię mety przekroczyło 8506 zawodników, dzięki czemu PZU Maraton Warszawski uplasował się w czołówce największych europejskich maratonów. Organizatorzy liczą, że w tym roku uda się pobić kolejny frekwencyjny rekord i dystans 42 km 195 m ukończy 10.000 zawodników.

amcieszewscy 2013 09 29 8187 0
fot. Mariusz Cieszewski
36. PZU Maraton Warszawski odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend września. Biegacze wystartują z Mostu Poniatowskiego 28 września o godzinie 9:00. Wszystkie osoby, dla których dystans 42 kilometrów 195 metrów to jeszcze zbyt duże wyzwanie, mogą wziąć udział w Biegu na Piątkę, do którego zapisy właśnie ruszyły.
Ubiegłoroczny 35. PZU Maraton Warszawski był pod wieloma względami rekordowy. Linię mety przekroczyło ponad 8 tysięcy biegaczy, a trzy pierwsze zawodniczki pobiły dotychczasowy rekord trasy kobiet. Wierzymy, że tegoroczny PZU Maraton Warszawski również przejdzie do historii jako niezwykłe wydarzenie sportowe. 
Olimpijską atmosferę i emocje na najwyższym poziomie gwarantuje fakt, że wszyscy uczestnicy maratońskiego weekendu kończą swoje biegi na płycie Stadionu Narodowego, gdzie czeka na nich tłum kibiców oraz gorący doping ze strony znajomych i rodziny. Ostatni weekend września to nie tylko bieg maratoński ulicami Warszawy, ale również bogaty program biegów towarzyszących i aktywności plenerowych. W dniach 27-28 września odbędą się: Bieg na Piątkę, maraton na rolkach oraz maraton wózków typu hand-bike. Na terenie Stadionu Narodowego podczas całego weekendu maratońskiego będą funkcjonowały targi EXPO dla pasjonatów biegania oraz osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem. Dodatkowo sponsorzy i partnerzy maratonu przygotowali wiele ciekawych atrakcji rekreacyjnych. 
Spektakularna trasa, znakomity poziom sportowy, gorący doping kibiców i wiele więcej czeka nas w ostatni weekend września. Szczegóły dotyczące imprezy będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej biegu www.pzumaratonwarszawski.com na której biegacze znajdą również specjalne plany treningowe do zrealizowania w 100 dni. Wielkie odliczanie czas zacząć!