New Balance 1080v12
 
18 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Grójecka Dycha – ostatni sprawdzian przed 36 PZU Maratonem Warszawskim


20 września, sobota, Grójecka Dycha
21 września, niedziela, 1h20-1h40 spokojny trucht
22 września, poniedziałek….nie biegamy
23 września, wtorek, 40 min + 4×5 min w docelowym tempie maratonu
24 września, środa, biegamy lub nie 🙂
25 września, czwartek, 40 min + 10 min przebieżki
26 września, piątek, nie biegamy lub 40 min spokojnie
27 września, sobota, 2 km spokojnie
28 września, niedziela: 36 PZU Maraton Warszawski

elektronicznestartGrójec. Niecałe 50 km od Warszawy. I 8 dni. Te osiem dni przed maratonem, to okres, w którym nie możecie już robić jednocześnie długich i mocnych treningów. Ciekawą opcją jest start na 10 km na 7-8 dni przed maratonem. Co to da?

Po pierwsze, to być może ostatni, mocny, tlenowy trening jaki możecie zrobić. Nie jest bardzo długi, więc regeneracja nastąpi dosyć szybko, a może być ostatnim treningiem który może mieć jeszcze jakiś realny wpływ na waszą wydolność.

Po drugie, to ostatni sprawdzian jaki możemy zrobić przed maratonem. Jeśli trenowaliście w sposób ukierunkowany wybitnie na maraton, czyli dużo długich treningów, nie koniecznie bardzo szybkich, to nie jesteście w formie optymalnej do szybkich, krótkich (choćby takich jak 10 km) zawodów. Ale wynik z takich zawodów, może być bardzo dobrym oszacowaniem waszej maratońskiej formy. Bo został osiągnięty w wyniku typowego maratońskiego treningu oraz był wysiłkiem maksymalnym. A zatem, jeśli z dobrego treningu do maratonu uzyskacie na 10km wynik X, to w maratonie macie realne szanse, na wynik Y, co jest niezwykle ważne w planowaniu tempa w maratonie.

Jeśli planujemy osiągnięcie w maratonie dobrego wyniku, to bez dokładnego, realnego zaplanowania strategii i tempa nie osiągniemy optymalnego wyniku.

Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora, który pomoże wam szacować wasze potencjalne wyniki.

kaalkulatorintensywnosci