28 sierpnia 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Medal 41. PZU Warszawskiego


Wiemy, jak będzie wyglądał medal 41. PZU Maratonu Warszawskiego! Zawiśnie on na piersi każdego finiszera, który przekroczy linię mety królewskiego dystansu 29 września w Warszawie.

Medal posiada klasyczny wzór, jest okrągły, odlewany, o średnicy 7,5 centymetra i grubości 7 milimetrów, z niebieską spersonalizowaną wstążką. Głównym motywem medalu będzie Pałac na Wyspie – rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego, znajdująca się w Łazienkach Królewskich.MW_slider_medal.jpgŁazienki Królewskie od 8 lat związane są ściśle z najpopularniejszą imprezą biegową w kraju. W 2011 roku 33. Maraton Warszawski był pierwszym biegiem, którego trasa przebiegała przez jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i warszawiaków. Od tego czasu zarówno maraton, jak i półmaraton jest ściśle związany tą lokalizacją, która stanowi jeden z najciekawszych etapów trasy. Przedstawiony na medalu Pałac na Wyspie stanowi główną, lecz nie jedyną atrakcję parku. Położony on jest w samym sercu kompleksu, na który składają się ogrody pełne kwiatów oraz zabytkowe budynki Oranżerii, Amfiteatru, Pałac Myśliwieckiego oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Od północnej strony wzdłuż stadionu Agrykoli do  Łazienek Królewskich prowadzi Aleja Tomasza Hopfera, twórcy Maratonu Warszawskiego. Właśnie tym szlakiem na 17 kilometrze maratonu wbiegną uczestnicy do Łazienek Królewskich, aby przebiec je wzdłuż głównej Alei Chińskiej, skąd będą mogli podziwiać uroki parku stanowiącego wizytówkę stolicy.41 PZU MW aktualna 41. PZU Maraton Warszawski odbędzie się 29 września. Już blisko 5.000 biegaczy zarejestrowało swój udział. Przypominamy, że do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa.  W ramach imprezy odbędą się także biegi towarzyszące: Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska.

Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na stronie wydarzenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.