25 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mateusz Demczyszak w doborowym towarzystwie

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że Mateusz Demczyszak został powołany do reprezentacji Europy na Puchar Kontynentalny w Splicie. Podopieczny Marka Adamka wystartuje w biegu na 3000 m.

Mateusz Demczyszak
zaimponował w tym sezonie świetną postawą na Mistrzostwach Europy w Barcelonie, gdzie zajął ósme miejsce w finale biegu na 1500 m. Rekord życiowy zawodnika WKS Śląska na 3000 m wynosi 7:57.18 i jest dziewiętnastym w tabelach europejskich. Polak wystąpi w Splicie w doborowym towarzystwie, gdyż, jak wynika ze wstępnych list, na linii startu pojawi się m.in. podwójny złoty medalista ME Mo Farah, brązowy zawodnik ME – Meuci, podwójny mistrz świata z Osaki Bernard Lagat i brat Kenenisy Bekele – Tariku.

Mateusz Demczyszak jest wicemistrzem Polski na 1500 m.

Mateusz, który niedawno zmienił stan cywilny, powiedział nam, że czuje się wyróżniony powołaniem na tę imprezę. Prócz niego z Polaków wystartują bowiem mistrzowie Europy – Marcin Lewnadowski, Piotr Małachowski i Tomasz Majewski.

– Jestem zaskoczony powołaniem, ale domyślam się, że zostałem wybrany dlatego, bo dysponuję mocnym finiszem, a bieg na 3000 m w Splicie zapewne będzie wolny. Jestem teraz w dobrej dyspozycji, szlifowałem formę na klubowym obozie w Międzyzdrojach. Na razie nie zastanawiałem się nad taktyką, jaką zastosuję w Chorwacji. Mam nadzieję, że uda mi się powalczyć o dobre miejsce, choć będzie na pewno trudno, bo rywali mam piekielnie mocnych.

Najlepsi lekkoatleci świata zaczynają rywalizację już 4 września. Zawody w Splicie będą trwały przez dwa dni.