11 listopada 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Masowe Bieganie w Dzień Niepodległości


Dzień Niepodległości to Święto, które obfituje w największą chyba liczbę masowych biegów w Polsce, nawet większą niż 3 maja. W tym roku odbędą się biegi międzyinnymi w Goleniowie, Rudzie Śląskiej, Krośnie, Malborku, Gdyni, Łubiance i jeszcze kilku miejscach. Ale w Warszawie czeka nas wydarzenie historyczne. Historyczne z punktu widzenia biegacza i historii masowego biegania w Polsce.

948_1.jpg
Warszawski Bieg Niepodległości 2007

Na czym polega szczególność tego biegu ? Po raz pierwszy rozegrany zostanie tak masowy bieg w którym wystartują zawodnicy z czołówki Polskich długodystansowców.
Były oczywiście organizowane już biegi RunWarsaw czy HumanRace, które zgromadziły większą liczbę zawodników ale tam raczej nie było mocnej reprezentacji polskich długasów a jak była to nie byli oni klasyfikowani (w 2006 roku nieoficjalnie były to jednocześnie kwalifikacje do wyjazdu na Ekiden do Japonii).

Jeśli chodzi o masowość to Nike postawił poprzeczkę bardzo wysoko, promocja zrobiona przez Nike trwała kilka miesięcy, była dobrze widoczna i w ogóle dobrze zrobiona. Ponadto w ogólnym odczuciu pakiety startowe Nike były traktowane jako dosyć wartościowe (chodziło głównie o ładną koszulkę). Nike pokazał, że można zrobić w Polsce tak masowe biegi i wszyscy działający w bieganiu powinni być im wdzięczni.

A tu nagle, XX Bieg Niepodległości, ze szczątkową w porównaniu do Nike promocją będzie pierwszym w Polsce biegiem "nie Nike", w którym udział weźmie ponad 5 000 osób. Nawet chyba ponad 5100. Listę startową zamknięto na kilka dni przed startem co nie zdarzyło się chyba jeszcze w Polsce nigdy, jeśli nie wynikało to z Regulaminu. Do tego dochodzi mocna reprezentacja polskich wyczynowych zawodników długodystansowych. Z tego co wiemy powinny wystartować cała ekipa mBank Maraton Teamu czyli:

Monika Drybulska
Edyta Lewandowska
Justyna Bąk
Henryk Szost
Arek Sowa
Paweł Ochal

Będą też:

Rafał Wójcik

oraz

Michał Smalec.

Być może będą jeszcze inne znane nazwiska ale o tym dowiemy się dopiero w dniu imprezy.
Innymi słowy zapowiada sie wielkie wydarzenie.

Zapraszamy w okolice mety, gdzie tuz po dekoracji zwycięzców zrobimy sobie zdjęcie ze zwycięzcami, zapraszamy wszystkich chętnych, o miejscu zdjęcia będziemy informować.