8 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Marcin Chabowski Mistrzem Polski na 10 km

dominik 10 1a

7 sierpnia w Gdańsku po raz kolejny odbył się Bieg Św. Dominika. Jednak po raz pierwszy był on rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km. Na starcie pojawiła się mocna polska czołówka oraz kilku gości z Kenii i Białorusi. Zwycięzcą biegu a także pierwszym, historycznym Mistrzem Polski został Marcin Chabowski, Wicemistrzem Arkadiusz Gardzielewski a trzecie miejsce w biegu zajął Cosmas Kyeva z Kenii. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył Artur Kozłowski.

dominik 10 4Trasa jak co roku wiodła po gdańskiej starówce, zawodnicy mieli do pokonania 10 pętli.

dominik 10 2
Oto co po biegu powiedział nam Marcin Chabowski: „Lubię tutaj biegać, atmosfera fajna. Od samego początku nie było chętnego do prowadzenia, po drugim okrążeniu już ja prowadziłem. A po piątym zacząłem stopniowo powiększać przewagę”.
dominik 10 3
Podium, od lewej: Arek Gardzielewski (2m), Marcin Chabowski (1m), Artur Kozłowski (3m)

Oprócz biegu mężczyzn na dystansie 10 km rozegrano także inne biegi, między innymi biegi kobiet i mężczyzn na dystansie 4 km oraz bieg VIPów.