maraton warszawski
24 września 2022 Jakub Jelonek Sport

Maratoński weekend w Warszawie i Berlinie – sprawdź transmisje i wyniki na żywo


Już w najbliższą niedzielę czekają nas dwa duże biegowe wydarzenia: 44. Maraton Warszawski i Maraton Berliński. Maratończykom w stolicy będzie można kibicować na 17 specjalnie przygotowanych punktach dopingowania, przygotowanych przez organizatorów.

Maraton Warszawski – punkty kibica i śledzenie wyników

Już w sobotę odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, a ich zmagania będzie można śledzić na Stadionie Polonii. Początek zawodów o godz. 11:00.

Sam Maraton Warszawski to wielkie święto biegania. Od 9:00 będzie można wspierać maratończyków na całej trasie biegu w centrum stolicy. Wspaniałej atmosfery Wielkiego Biegu nie byłoby bez gorącego i zorganizowanego dopingu – w tym roku na trasie czekać będzie aż 17 punktów kibicowania. Dokładną mapkę umiejscowienia poszczególnych punktów kibicowania można znaleźć tutaj.

Wyniki śledzić będzie można na żywo na stronie sts-timing.

O tym, w jaki sposób ustala się miejsca punktów odżywiania i kibicowania, a także co dzieje się w miejscach, do których dojazd jest utrudniony w czasie biegu, jak po trasie przemieszczają się służby dowiecie się z filmu przygotowanego przez „Fundację Maraton Warszawski”, organizatora Maratonu Warszawskiego.

Berlin – transmisja online, śledzenie wyników

W Berlinie możemy spodziewać się ataku na rekord świata w maratonie. Rywalizacja najlepszych maratończyków na czele z Eliudem Kipchoge rozpocznie się w niedzielę o 9:15 polskiego czasu. Transmisję będzie można śledzić na żywo na kanale Polsat Sport Extra, w niemieckiej telewizji 1 Das Erste rbb oraz na stronie.

Wyniki na bieżąco będzie można śledzić tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Ciągle aktywny chodziarz, który dalej walczy o kolejne cele (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor książek: „Trening Mistrzów” (2018), „Henryk Szost – Rekordzista” (2019), „Marcin Lewandowski – Mój Bieg” (2020), „Adam Kszczot – W pogoni za mistrzostwem” (2022). Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV liceum w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.