New Balance 1080v12
 
24 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Warszawski zostanie zablokowany?


Uczestnicy zaplanowanego na najbliższą niedzielę (29 września) Maratonu Warszawskiego mogą natrafić na trudności. Okazuje się, że do zablokowania trasy biegu przygotowują się mieszkańcy Wilanowa, a to na skutek niezadowolenia z przebiegu maratonu, który może uniemożliwić mieszkańcom tej dzielnicy dojazd do ich posesji.

mw2012 rzeka

Organizacja 35. Maratonu Warszawskiego jest nie na rękę przede wszystkim mieszkańcom ulicy Arbuzowej w warszawskim Wilanowie. Grożą oni protestem i blokadą trasy maratonu, a to na skutek wyłączenia z ruchu tej ulicy na czas trwania biegu od godziny 9:00 do 13:00.

Mieszkańcom Wilanowa ponadto nie podoba się to, że trasa maratonu przebiegać będzie przez prywatną działkę pomiędzy ulicą Arbuzowa a Al. Wilanowską, sugerując nawet jej właścicielowi zablokowanie przejazdu.

Organizatorzy wierzą, że do blokady nie dojdzie, podkreślając jednocześnie, że tak wytyczona trasa spowoduje najmniejsze możliwe zmiany w komunikacji i utrudnienia dla mieszkańców. Dla nich też został przygotowany informator drogowy.

Informator drogowy od organizatora

W związku z organizacją 35. PZU Maratonu Warszawskiego w dniu 29 września 2013 część warszawskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Aby umożliwić Państwu dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, przedstawiamy opis najistotniejszych zmian w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie maraton.

Zwracamy się z prośbą o przesłanie tego materiału znajomym i bliskim, aby jak najwięcej osób otrzymało informacje o maratonie i jego trasie. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Prawdę mówiąc – najbardziej liczymy na to, że 29 września wyjdziecie z domów i będziecie dopingować tysiące biegaczy z całego świata do walki z dystansem.

informator_drogowy.png
mapka_komunikacyjna.png

Źródło: wprost.pl, maratonwarszawski.pl