12 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Warszawski najlepszą imprezą masową 2013 roku


35. PZU Maraton Warszawski został uznany za najlepszą Masową Imprezę roku 2013 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Jest to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie nadane dużej imprezie biegowej.

mw2012 rzeka

Ubiegłoroczna edycja Maratonu Warszawskiego mogła się podobać. Dobre recenzje uczestników, a przede wszystkim wysoka frekwencja (35 edycję Maratonu Warszawskiego ukończyło 8509 osób) sprawiły, że został on doceniony nie tylko w światku biegowym.

Nawet nie wiecie Państwo jakie ta chwila ma dla mnie znaczenie. Kiedy 12 lat temu wymyśliliśmy sobie, że podniesiemy z popiołów Maraton Warszawski, który wtedy był w straszliwym kryzysie, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy kiedyś stać w tym miejscu. W tej chwili muszę podziękować wszystkim, już nie tysiącom, a kilkunastu tysiącom osób, które dołożyły swoją cegiełkę. Chciałbym tą statuetkę zadedykować wszystkim tym, którzy też kiedyś upadli, i którzy myślą, że już wszystko skończone. Naprawdę można wygrać. Tylko trzeba ciężko pracować – powiedział odbierając nagrodę dyrektor 35. PZU Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.

Justyna Kowalczyk znów najlepsza

Plebiscyt Przeglądu Sportowego to najstarszy tego typu plebiscyt w Polsce oraz drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie po organizowanych od 1925 roku przez „Svenska Dagbladets” plebiscycie na najlepszego sportowca Szwecji.

10km 01 1

W najbardziej prestiżowej kategorii Plebiscytu PS – sportowca roku – zwyciężyła, już piąty raz z rzędu, Justyna Kowalczyk. Co warte zaznaczenia najpopularniejsza polska biegaczka narciarska, nie stroni także od biegów bez nart. W ubiegłym roku wzięła udział w kilku polskich biegach ulicznych, m.in. w biegu na 10 km podczas ORLEN Warsaw Marathon i w Życiowej Dziesiątce TAURONA na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

Źródło: maratonwarszawski.com, przegladsportowy.pl

 

Możliwość komentowania została wyłączona.