image00001
9 marca 2024 Bartłomiej Falkowski Sport

Maraton w Barcelonie – jak śledzić i kibicować


Zurich Marató Barcelona, który odbędzie się w niedzielę 10 marca to popularny wśród polskich biegaczy kierunek. Turystyczne miasto, szybka trasa i organizacja na poziomie Gold Label World Athletics przyciągają rzesze amatorów biegania z Polski. W tym roku za sprawą KieRUNku Barcelona, pokazujemy tę imprezę od środka. Jeśli chcesz śledzić zawodników wirtualnie, lub jesteś osobą towarzyszącą biegaczom w Barcelonie poniżej kilka wskazówek jak kibicować swoim ulubieńcom.

Maraton w Barcelonie jest kolejną szansą uzyskania minimum olimpijskiego na Igrzyska w Paryżu. Oznacza to, że poziom zmagań będzie na pewno wysoki, co potwierdza skład elity biegu, o której pisaliśmy kilka dni temu. Amatorzy będą korzystać z szerokiej stawki 20 000 biegaczy i specjalnie poprawionej trasie, tak by była jak najszybsza.

Najłatwiejszym sposobem śledzenia zmagań czołówki jak i każdego innego zawodnika jak zwykle są aplikacje na telefon, które pozwolą sprawdzać postępy zawodniczek i zawodników na kolejnych punktach pomiarowych, wraz z przewidywanym czasem ukończenia. Jeśli masz telefon z Androidem aplikację znajdziesz w Google Play. Posiadaczy iOS odsyłamy do App Store. Tuż po biegu wyniki znajdziecie na stronie organizatora. W internecie będzie można śledzić imprezę na kanale telewizyjnym TV3 Catalunya. Jest on dostępny dla posiadaczy hiszpańskiego VPN.

Kibice w Barcelonie będą mieli okazję do oglądania biegaczy w wielu punktach miasta. Trasa została poprowadzona w ten sposób, że przechodząc kolejne przecznice, w krótkim czasie można docierać na kolejne punkty biegu, wyprzedzając biegaczy. Przy dobrym zaplanowaniu przechodzenia między punktami, przy pomocy metra, można być z biegaczami na sześciu, siedmiu punktach.

Także na kanałach Bieganie.pl będziecie mogli śledzić wydarzenia z niedzielnego biegu w ramach projektu KieRUNek Barcelona, którego partnerem jest On, sponsor techniczny maratonu w Barcelonie.

Start biegu nastąpi o 8:30.

kierunekbarcelona

Autorką zdjęcia głównego jest Anna Lalik


Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Godzina startu też by się przydała xd

Marcus
Marcus
1 miesiąc temu

Godzina startu: 8:30

Przy dobrym zaplanowaniu punktów da się zobaczyć swoich maratończyków w 10 punktach 🤩. Wiąże się to z 1-krotnym skorzystaniem z metra i dotyczy tempa 5:00/km

Miasto złodziejów
Miasto złodziejów
1 miesiąc temu

Uważajcie na złodziei arabskich w Barcelonie. Top miasto co okrada turystów oprócz drożyzny. Torby , telefony pod okiem. Nawet w kawiarniach.

Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Niestety muszę to potwierdzić. Doświadczyłem osobiście. Na szczęście u mnie skończyło się bez strat, bo goniłem łobuza z krzykiem, a że byłem w miarę szybki to w końcu porzucił mój plecak.

Goan
Goan
1 miesiąc temu

Sokół dawaj ogień!

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.