2 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton i Półmaraton Warszawski w europejskiej czołówce?


W piątek, 31 stycznia, ruszyły zapisy do 36. PZU Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się 28 września 2014 roku. Znacznie wcześniej, bo 30 marca, ulicami stolicy pobiegnie Półmaraton Warszawski. Na jego liście startowej jest już ponad 10 tysięcy biegaczy. Organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji w obu imprezach.

zapisy_wm.jpg

Każdy uczestnik 36. PZU Maratonu Warszawskiego ponosi koszty opłaty startowej (wpisowego), które różnić się będą w zależności od terminu zgłoszenia. Do 31 sierpnia obowiązuje opłata w wysokości 100 zł, do 14 września – 150 zł, natomiast po 14 września – 200 zł.

PZU sponsorem tytularnym

Warto dodać, że organizator Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego ogłosił, że sponsorem tytularnym obu imprez przez najbliższe 3 edycje będzie PZU. Współpraca Fundacji Maraton Warszawski i PZU przetarła się już we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to ubezpieczyciel objął sponsoringiem jubileuszową, 35. edycję Maratonu.

Czołówka Europy?

Dzięki tej współpracy organizatorzy chą, aby w ciągu najbliższych lat PZU Półmaraton Warszawski wszedł do pierwszej trójki półmaratonów, a PZU Maraton Warszawski do pierwszej piątki maratońskich imprez w Europie. Oznacza to, że metę maratonu w stolicy przekroczyć powinno 15 tys. biegaczy.

Walka o presitżowy certyfikat IAAF

Kolejnym celem na najbliższy okres jest zdobycie certyfikatu IAAF Gold Label, który jest przyznawany w oparciu o bardzo restrykcyjny zestaw wymagań: regulaminu zawodów, organizacji ruchu, obsługi medialnej, bezpieczeństwa startujących, ekologii oraz wyników sportowych. Gold Label to z jednej strony prestiż i uznanie, a z drugiej – kolejny impuls do rozwoju. Jedynym do tej pory biegiem w Polsce mogącym pochwalić się certyfikatem IAAF jest Łódz Maraton Dbam o Zdrowie, który od edycji 2014 sygnuje się jako posiadacza IAAF Bronze Label Road Race.

30 marca – Półmaraton, 28 września – Maraton

Już 30 marca odbędzie się kolejna edycja Półmaratonu Warszawskiego. Dynamika zapisów (do tej pory na liście startowej znalazło się już ponad 10 tys. osób) pokazuje, że organizatorzy mogą liczyć na pobicie rekordu frekwencji z zeszłego roku. Wtedy to, mimo trudnych, zimowych warunków pogodowych, 21097-metrową trasę pokonało 10074 biegaczy. Był to pierwszy bieg w Polsce, w którym wzięła udział 5-cyfrowa liczba uczestników.

Przypominamy, że już znamy trasę nadbiegającego Półmaratonu. Po pierwsze uczestnicy, pobiegną ulicą Marszałkowską, po drugie – pokonają całą długość Łazienek Królewskich, biegnąc główną aleją tego magicznego miejsca Warszawy. Poza tym, tak jak dwa lata temu, wszystkich uczestników czeka biegowe wyzwanie – podbieg na Agrykoli. 

mapa 9pm

Źródło: pzumaratonwarszawski.com

Kto z Was startuje?

Możliwość komentowania została wyłączona.