3 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Bieszczadzki, czyli bieg bez granic


Bieszczadzka przyroda zachwyca i przyciąga o każdej porze roku. Lasy bukowe są schronieniem dla żubrów, jeleni czy nawet niedźwiedzi i wilków. Jednak jesienią, gdy żarzą się wszystkimi odcieniami czerwieni i pomarańczy, nie sposób od nich uciec. Ale pobiegać warto, tym bardziej, że jest ku temu dobra okazja: Maraton Bieszczadzki. Start: 13 października, do 9 września niższa opłata startowa!

logo Maratonu Bieszczadzkiego

Pomysłodawcy Mirosław Bieniecki i Jakub Lengiewicz, którzy na swoim koncie mają organizację osławionych Biegu Rzeźnika oraz Rzeźniczka, Bieszczady znają jak mało kto. Czego się spodziewać tym razem?
Trasa nie będzie łatwa. Jak to często w górach bywa, nieco dłuższa od tradycyjnego dystansu maratońskiego. Uczestnicy biegu zamiast 42 km i 195 m będą musieli pokonać 47 km, a w tym spodziewać się wymagających podbiegów, których całkowita suma wynosi 1230 m, co daje średnio około 5% nachylenia – mówi Mirosław Bieniecki.- Trzeba się przygotować nie tylko na długie podbiegi, ale także zbiegi, które mocno dają się we znaki, a część z nich jest naprawdę – dodaje. 
Co, gdzie i jak?

Start 13 października 2013 roku o godz. 8:00 w Wetlinie (Bieszczady). Limit czasu 8h (jednocześnie limit na punkcie kontrolnym na Przełęczy nad Roztokami (27 km) – 3h30min)
Formuła biegu i trasa

Bieg górski, indywidualny na dystansie ok. 47 km. Nawierzchnia mieszana: odrobinę asfaltu, droga szutrowa, szlak górski

Zapisy od 30 maja 2013 roku. Do 9 września niższa opłata startowa (liczy się termin wpłaty na konto).

Organizator: Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane do tej pory przede wszystkim z organizacji kultowego Biegu Rzeźnika oraz Rzeźniczka czy Biegu Po-lesie.

Nagrody: za pierwsze 3 miejsca dla Pań i Panów: 600, 400 i 300 zł (w sumie 2600 zł nagród). Nie zabraknie też nagród rzeczowych.
Dodatkowe klasyfikacje

Zostaną stworzone także dodatkowe klasyfikacje, które mogą być ciekawą opcją dla zawodników spoza ścisłej czołówki:
– klasyfikacja górska – wg czasu/kolejności pokonania określonych odcinków specjalnych (np. podbieg z Przełęczy nad Roztokami pod Okrąglik albo zbieg z Paportnej do Wetliny)
– klasyfikacja drużynowa (przynajmniej jedna pani i jeden pan w 3-osobowej drużynie)
Zmagania najmocniejszych zawodników będzie można śledzić na żywo online.
Regulamin i informacje na stronie www.maratonbieszczadzki.pl
Garść informacji: czyli Przewodnik po Maratonie Bieszczadzkim
Edytowane na bieżąco na profilu na facebooku: