25 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Malta Trail Running – cykl nabiera rozpędu


malta maj 20101

Ładna wiosna ma dużo plusów, ale są też minusy – na poznańskiej Malcie biegacze zawodów z serii Salomon Trail Running przekonali się o jednym i drugim. Pogoda w sobotę 22 maja dopisała: na trasie słońce schowało się za chmurami i nie dokuczało uczestnikom, a wyszło wtedy, gdy wręczano  nagrody. Natomiast przed startem, rozgrzewkę skutecznie utrudniały roje zaciętych owadów, których obecność także na mecie przyspieszyła losowanie gadżetów i zakończenie imprezy.
Maltańska trasa liczyła 8km i tradycyjnie już miała około 100 metrów przewyższenia. Początek prowadził po łące i asfalcie, ale większość biegła po piaszczystych i ubitych ścieżkach. Marcin Świerc, zdobywca drugiego miejsca powiedział, że była dobrze oznaczona, ciekawa i bardzo urozmaicona. Gdzieniegdzie ściółka była mokra, ale generalnie nie wpływało to na tempo. Choć rekordu trasy nikomu pobić się nie udało.

malta all

Szczególnie dużo osób mówiło o kilku podbiegach oraz stromych zbiegach – na ostatnim niektórzy osiągali naprawdę zawrotne prędkości! Nie było więc mowy o monotonnym ściganiu, szczególnie że w kilku miejscach przyroda ustawiła naturalne przeszkody takie jak kłody, zwężające się dróżki i atakujące korzenie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na letnie biegi: 13 czerwca w podwarszawskich Palmirach, 26 czerwca na Górę Żar i 10 lipca na najtrudniejszy z biegów w cyklu: 40km Maraton Gór Stołowych z ponad 2500 metrów przewyższenia!

Zdjęcia, pełne wyniki i nowy ranking już na stronie www.trailrunning.pl

malta maj 20101 zwyciezcy

Zwycięzcy kategorii
Kobiety

   1. Magda Bartoszewicz – Maniac    33:21
   2. Aleksandra Dzierzkowska – Malta Poznań  34:32
   3. Ania Sokołowska – ZSZ1     36:30  

Mężczyźni

   1. Maciej Muślewski – Olimpia Poznań 25:46
   2. Marcin Świerc – Speleo Salomon  26:01
   3. Piotr Karolczak     27:56

Możliwość komentowania została wyłączona.