31 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Luźniejszy dzień na obozie w Szklarskiej Porębie


Po kilku ciężkich treningach uczestnicy wakacyjnego obozu bieganie.pl w Szklarskiej Porębie mogli odrobinę odpocząć. Nie oznacza to jednak, że środa była dniem wolnym. Tradycyjnie odbyły się dwa treningi oraz rozruch. Nie zabrakło również wykładu na temat treningu interwałowego.

przeczytaj także relacje z pozostałych dni: III, III.

Można powiedzieć, że trening interwałowy jest tematem przewodnim tegorocznego obozu bieganie.pl. Dlatego też jego uczestnicy poznają charakterystykę interwałów oraz wykonują tego typu trening. Dziś kilkudziesięciominutowy wykład na ten temat poprowadził Adam Klein – redaktor naczelny serwisu bieganie.pl wspierany przez trenera Krzysztofa Janika. Obaj przedstawili wybrane treningi interwałowe i wskazali możliwości sterowania nimi. 

wyklad adam klein

Po wykładzie wszyscy udali się na pierwszy trening – rozbieganie. Kilkunastokilometrowy bieg na popularnych reglach zakończył się kilkoma przebieżkami i… orzeźwiającym deszczem, który zaskoczył biegaczy na ostatnim kilometrze.

Drugi trening odbył się w hotelowej salce gimnastycznej. Uczestnicy obozu pod okiem trenerów Grzegorza Gajdusa i Krzysztofa Janika wykonali kilka ćwiczeń sprawnościowych, rozciągających oraz równoważnych, które miały na celu poprawę zdolności motorycznych uczestników obozu.

Dzisiejsze ćwiczenia równoważne wykonywane były m.in. przy użyciu poduszek sensomotorycznych.

rozbieganie_03.jpg
Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z drugiego treningu (31 lipca)

Na każdym obozie sportowym przytrafiają się urazy. Tak jest i u nas. Na szczęście wszyscy uczestnicy tegorocznego obozu zostali zaopatrzeni w Arnigel – żel na bazie arniki górskiej, który łagodzi następstwa niewielkich urazów (stłuczenia, siniaki) oraz niweluje bóle mięśni po wysiłku fizycznym.

arnigel

Możliwość komentowania została wyłączona.