20 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Łódź szykuje się do wielkiego biegowego święta


Do Łódź Maratonu dbam o zdrowie, który odbędzie się 15 kwietnia, pozostały jeszcze niecałe 2 miesiące, a na ulicach Łodzi już zawisły tablice informujące o imprezie. Prawie 200 takich tablic zawisło w miniony weekend wzdłuż całej trasy maratonu!

trasa oznaczenia

Maratony to imprezy widowiskowe, ale powodujące jednocześnie duże utrudnienia w ruchu we wszystkich miastach, w których się odbywają.

– W tym roku zaczynamy informować o Łódź Maratonie dbam o zdrowie już na dwa miesiące przed imprezą. Jest to początek szerokiej akcji informacyjnej skierowanej do mieszkańców Łodzi. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób wciągnąć w kibicowanie wzdłuż trasy maratonu, a pozostałych ostrzec przez utrudnieniami w ruchu – mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton dbam o zdrowie.

Tablice zawisły dzięki współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, który jako jedyne miasto w Polsce wyraziło zgodę na tak długą i obszerną kampanię informacyjną wzorem krajów zachodnioeuropejskich.

Do imprezy Łódź Maraton dbam o zdrowie zgłosiło się już łącznie na obu dystansach ponad 1700 osób. Docelowo na starcie spodziewamy się aż 3000 zawodników.

Możliwość komentowania została wyłączona.