12 kwietnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Łódź Maraton dbam o zdrowie – końcowe odliczanie


Już tylko 4 dni dzielą nas od startu Łódź Maratonu dbam o zdrowie. Głęboko wierzymy, że tegoroczna impreza będzie ze wszech miar wyjątkowa. Przesyłamy wam ostatnie informacje organizacyjne przed biegiem.

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Atlas Arenie, przy ul. Bandurskiego 7. Biuro będzie czynne w piątek, 13 kwietnia w godz. 15:00-21:00, w sobotę, 14 kwietnia w godz. 12:00-20:00 oraz niedzielę, 15 kwietnia w godz. 7:00-8:30. Uwaga! W niedzielę nie będą prowadzone zapisy do maratonu, wyłącznie wydawanie pakietów dla osób zarejestrowanych przez Internet. Podczas odbioru pakietu konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób odbierających pakiet w czyimś imieniu – podpisanego upoważnienia oraz ksero dowodu. Upoważnienie można pobrać ze strony internetowej Łódź Maraton dbam o zdrowie (http://lodzmaraton.pl/upowaznienie)

Parkingi dla uczestników

Dla uczestników Łódź Maratonu dbam o zdrowie przygotowane zostały trzy parkingi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy stacji kolejowej Łódź Kaliska. Wjazd na parking od strony al. Włókniarzy (około 100 miejsc parkingowych). Drugi parking zlokalizowany jest przy hipermarkecie Carrefour (ul. Bandurskiego 49), około 400 metrów od Atlas Areny. Trzeci parking zlokalizowany jest przy Macro Cash&Curry przy ul. Kasprzaka 8 (wjazd z al. Włókrzniarzy, ok. 800 m od miejsca startu, 1200 m od Atlas Areny). Uwaga! W dniach 14 i 15 kwietnia parkowanie na terenie Atlas Areny nie będzie możliwe! Prosimy o wyrozumiałość.

Dołącz do nas już w sobotę

Ruszamy już o godzinie 11:00 Biegiem Śniadaniowym Dbam o Zdrowie. W tym biegu nie ma numerów ani miejsc, jest za to świetna zabawa, a na mecie czekać będą na Was pyszne zestawy śniadaniowe. Od godz. 12:00 do biegania przystąpią dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Regulamin biegów dziecięcych i młodzieżowych znajdziecie na stronie www.lodzmaraton.pl. W sobotę i niedzielę pod Atlas Areną będzie czekała na was ścianka wspinaczkowa Halls, a także namiot adidas. A w środku hali – expo z ponad 30 wystawcami.

Pasta Party
Pasta Party, a więc tradycyjna uczta makaronowa dla maratończyków odbędzie się w Restauracji Meta w Atlas Arenie (ul. Bandurskiego 7) w sobotę, 14 kwietnia w godz. 16:00-20:00. Uwaga! Dla uczestników adidas 10k run Pasta Party jest dodatkowo płatne – porcja 5 złotych. Maratończycy otrzymują talon na Pasta Party w pakiecie startowym.

Kiplagat gwiazdą Łódź Maratonu dbam o zdrowie

William Kiplagat (Kenia) to z pewnością największa sportowa gwiazda tegorocznej Imprezy. William Kiplagat to ósmy zawodnik Mistrzostw Świata, legitymujący się doskonałym rekordem życiowym w maratonie – 2:06:50. Ten niezwykle utytułowany zawodnik stawał na podium wielu prestiżowych maratonów m.in. w Amsterdamie, Berlinie, Pradze, Rotterdamie oraz Frankfurcie.

Na koniec – Spartańskie powitanie

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy Biegacze! W niedzielny poranek pośród maratończyków stawimy się i my – członkowie charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom.

Pobiegniemy cały dystans łódzkiego maratonu w 22 osobowej grupie i w przebraniu spartańskich wojowników. Swoim niecodziennym wyglądem chcemy zwrócić uwagę na cel, który nas motywuje do biegu. Zbieramy środki na leczenie 15 letniej Magdy, która bardzo potrzebuje finansowego wsparcia.

Zbiórka prowadzona będzie dwoma drogami: po pierwsze tradycyjną formą gotówkową w sobotę w Biurze Zawodów i po drugie za pośrednictwem portalu siepomaga pod adresem www.siepomaga.pl/spartanie-dla-magdy. Zbiórka na portalu trwa zresztą już od kilku dni, więc już teraz zachęcamy do wpłat. Każda złotówka się liczy i za każdą w imieniu Magdy bardzo serdecznie dziękujemy!