10 października 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Łemkowyna Ultra-Trail® 2018 JOIN THE MUDNESS!


13.10.2018 r., rusza piąta edycja Łemkowyna Ultra-Trail®, która przyciągnie w Beskid Niski około 2100 zawodników z 25 krajów świata, m.in. Grecji, Węgier, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Rywalizacja odbędzie się na pięciu trasach o różnym dystansie.

Rok 2018 obfituje w spore zmiany i nowości. Największą niespodzianką jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową 80-tkę. Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed 150 – tką, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

Oprócz tego – rekordowa ilość zapisanych i opłaconych zawodników. Na dwóch trasach, nowej ŁUT 100 oraz ŁUT 70, konieczne było wprowadzenie losowania, ilość chętnych przewyższyła bowiem limit miejsc.

lemko2018 2

Zmieniły się również miejsca biur zawodów. W Krynicy-Zdrój biuro zawodów dla tras ŁUT 150 i ŁUT 100 będzie zlokalizowane w pięknym, modernistycznym budynku Pijalni Głównej przy krynickim deptaku, a w Krośnie – w hali sportowej Arena Krosno, nieopodal Rynku. W czwartek i piątek, w  Arenie Krosno będzie działała strefa wystawiennicza EXPO.  Cała impreza zakończy się, tak jak w latach ubiegłych, na Placu Gminnym w Komańczy.

Ponadto, właśnie podczas tegorocznej Łemkowyna Ultra-Trail®, zawita do tej części Europy legendarny cykl Ultra-Trail® World Tour, który dla biegaczy górskich jest odpowiednikiem pucharu świata.  Łemkowyna Ultra – Trail® 150 zaczyna przygodę w cyklu jako Discovery Race – bieg pretendujący do głównego kalendarza UTWT. Liczymy na to, że to dopiero początek polskiego akcentu. Jeśli ŁUT 150 zostanie włączony do cyklu UTWT, znajdzie się w gronie renomowanych festiwali biegów górskich takich jak UTMB® we Francji, Lavaredo Ultra-Trail® we Włoszech, Ultra-Trail® du Mount Fuji w Japonii czy Western States 100 w USA.

Obecność ŁUT 150 w Discovery Race UTWT niesie ze sobą obecność mocnych zawodników z całego świata. Na najdłuższej trasie wystartuje m.in. Mike Wardian z USA, ubiegłoroczny zwycięzca ŁUT 150 i jednocześnie rekordzista trasy, Czech, Vít Otevřel, a także czołowy bułgarski ultramaratończyk – Kaloyan Chanev.

Mocno obsadzona będzie również trasa ŁUT 70, a to za sprawą Mistrzostw Polski w biegu górskim na ultra dystansie, które rozegrane zostaną 13 października 2018 właśnie na trasie ŁUT 70.  Mistrzostwa odbędą się po raz pierwszy jako wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz polskich reprezentantów International Trail Running Association.

lemko2018 3

Na ulubionej i jednocześnie najbardziej obleganej trasie ŁUT 70, rywalizować na najwyższym poziomie będą między innymi tacy zawodnicy jak Kamil Leśniak, Bartosz Olszewski, Edyta Lewandowska czy Katarzyna Solińska.

Sponsorem nagród dla zawodników Mistrzostw Polski jest Sklep Biegacza.

Głównym Partnerem Technicznym Łemkowyna Ultra-Trail® jest firma COLUMBIA SPORTSWEAR, która po raz kolejny zadba o wyposażenie ekipy znakomitych wolontariuszy, a także o komfort cieplny finisherów 150 – tki.

ŁUT wspierają ponadto: sponsorzy srebrni, firma VINGBERG, która zadba o gorącą regenerację na mecie w kompleksie swoich saun i balii oraz BUFF – który wraz ze swoim BUFF TEAM POLSKA przygotuje dla biegaczy w przeddzień zawodów trening, a także sponsorzy brązowi: NOWY STYL – zbuduje i wyposaży nowoczesne biuro zawodów w Arena Krosno, PETZL, GARMIN, DEADLY SINS, HIGH5, JEEP oraz partnerzy: Województwo Podkarpackie wspomagające imprezę finansowo, Urząd Miasta Krynica Zdrój, Urząd Miasta Krosno, Gmina Komańcza, Hotel Prezydent.  

W imprezę zaangażowane są również lokalne podmioty z Podkarpacia: firma Vingberg, która zadba o gorącą regenerację na mecie w kompleksie swoich saun i balii, Nowy Styl – zbuduje i wyposaży nowoczesne biuro zawodów w Arena Krosno oraz Miasto Krosno.
Niezmienny pozostanie klimat biegu, który tworzy sama natura: przydrożne kapliczki, cerkwie, stare łemkowskie chyże, wysiedlone wioski, a także dzikie, błotniste krajobrazy oraz nieprzewidywalna jesienna aura. 

lemko2018
 

Możliwość komentowania została wyłączona.