27 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Lavaredo Ultra Trail – piękny ultra w Dolomitach


W piątek, 27 czerwca, o godzinie 23.00, aż 800 zawodników wyruszy na trasę biegu Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach. Imponujące widoki, single tracki, czerwone skały i śnieg będą towarzyszyć  ultrasom w  119km dystansie ze startem i metą w słynnej Cortinie d’Ampezzo. Limit 31 godzin i ponad 5800m przewyższenia zapowiada ciekawą rywalizację.

1.jpg

Na podobnej trasie w 2012 roku (w 2013 roku zawody skrócono do 83km) zwyciężyli Iker Karrera z czasem 12h 26min a wśród pań najszybsza była Francesca Canepa w 15h 58min. Dotychczas w Lavaredo tryumfowali Sebastian Spehler, Sebastian Chaigneau oraz aż trzykrotnie Csaba Nemeth, znany ze zwycięstwa w Biegu 7 Dolin.

 

Na starcie zobaczymy też kilku Polaków, min. Piotrka Hercoga z Salomon Suunto Team, który już od tygodnia aklimatyzuje się do włoskiego powietrza. Forma idzie mam nadzieję wzwyż,  trochę kilometrów przez ostatnie cztery dni już zrobiłem. Jeszcze dziś 25 km z 2000m podbiegu i luzuję – w środę i czwartek już tylko bardzo lekkie treningi. Pogodę do dzisiaj mieliśmy bajkową , teraz już burzowo i deszczowo i tak zapowiadają do niedzieli. Bedzie chłodno ale nie martwię się tym – wszak wszyscy mają tak samo 😉– napisał rano Piotrek.

2.jpg

 

Odcinki trasy są zróżnicowane – pierwsza część to raczej szybkie szutry i single tracki , ale druga część da trochę do wiwatu: duże wysokości, mnóstwo śniegu i trochę kamieni, ot i całe Alpy . Ja chciałbym dobiec w pierwszej 15, ale myślę że jest dużo solidnych zawodników, między którymi  będą małe różnice, a jest ich ze 40… – dodaje.

W tej chwili lista startowa zniknęła ze strony, ale według informacji organizatorów we Włoszech zobaczymy min. Antona Krupicke, braci Sébastien i Sylvain Camus (Team Garmin), Emmanuel Gault (Team Asics), Antoine Guillon, Christophe Le Saux i Cyrila Cointre (Waa Team). Z USA Mike Foote (Team The North Face), Dave Mackey (Team Hoka) i Johna Tidd. Będzie także Hiszpan Yeray Duran, Nowozelandczyk Scott Hawker (Team Hoka) i Niemiec Matthias Dippacher . Z bardziej egzotycznych zawodników zobaczymy reprezentanta wyspy Reunion Freddy Thevenin i speca od biegów wysokościowych Nepalczyka Upendra Sunuwara. Gospodarze wystawią mocnych Ivana Geronazzo i Stefano Trisconi (zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w ubiegłym roku) czy Ivano Moline, który był drugi w Ultra Trail Atlas Toubkal w Maroku. 

3.jpg

Od piątku wieczorem zapraszamy na relację na żywo na stronie zespołu. Noc zapowiada się niezwykle ciekawie!

WIĘCEJ: http://trailrunning.pl/kategoria/aktualnosci/

Możliwość komentowania została wyłączona.