New Balance 1080v12
 
28 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Lavaredo Trail


120 – kilometrowa trasa The North Face Lavaredo Ultra Trail o sumie przewyższeń na podejściach wynoszącej 6000 metrów to prawdziwy test wytrzymałości dla każdego biegacza. Trudne technicznie ścieżki wiodą przez wyjątkowo suchy teren co oznacza konieczność przygotowania odpowiedniej startegii zarówno jeżeli chodzi o tempo i wysiłek włożony w pokonywanie poszczególnych odcinków jak i nawodnienie organizmu. Dodatkowym utrudnieniem jest wielogodzinny bieg w nocy, który wymaga skupienia i walki z narastającym zmęczeniem.

lavaredo1

Mimo to, co roku na starcie The North Face Lavaredo Ultra Trail staje coraz więcej zawodników z całego świata. Także tym razem w Cortinie d’Ampezzo, w której rozpoczyna i kończy się wyścig, nie zabraknie światowej czołówki biegów wytrzymałościowych. Swój udział potwierdzili m.in.: Sebastien Chaigneau, Zigor Iturrieta i Fernanda Maciel.

Ich zmagania śledzić będzie można dzięki specjalnej alpikacji Live Trail. Każdy uczestnik został wyposażony w mały nadajnik umożliwiający pomiar czasu na poszczególnych odcinkach trasy. Dzięki aplikacji dane te mogą być publikowane na żywo na profilach startujących na stronach Facebook i Twitter.

Więcej informacji:

web: www.thenorthfacejournal.com
facebook:  http://www.facebook.com/thenorthface.europe
twitter: http://twitter.com/TheNorthFaceEU
LiveTrail APP:  www.ultratrail.it