4 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kulka i Trzaskalska mistrzami Polski w półmaratonie

Szymon Kulka i Izabela Trzaskalska zdobyli w niedzielę w Pile tytuły mistrzów Polski w półmaratonie. W mistrzostwach rozegranych w ramach 26. Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa medale zdobyli również Adam Nowicki, Tomasz Grycko, Olga Ochal i Marta Krawczyńska.

Tegoroczny Półmaraton Philipsa w Pile odbył się bez udziału czołowych biegaczy zagranicznych. W tej sytuacji najlepsi Polacy walczyli nie tylko o medale mistrzostw kraju, ale także triumf w kategorii open. Warto o tym wspomnieć ponieważ ostatni raz Polak odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pilskiego biegu w… 2004 roku. Wówczas najszybszym biegaczem okazał się Piotr Drwal. W tym roku sukces zawodnika z Ustki powtórzył Szymon Kulka.

Kulka podczas niedzielnego półmaratonu zajął pierwsze miejsce z czasem 1:04:28. Dało mu to złoty medal mistrzostw Polski i zarazem trzeci już w tym roku tytuł mistrza kraju w biegach ulicznych. Przypomnijmy, że Szymon wygrał w czerwcu mistrzostwa Polski na 5, a w sierpniu na 10 km.

Srebrny medal tegorocznych mistrzostw Polski i drugie miejsce w Półmaratonie Philipsa zajął obrońca tytułu mistrza kraju – Adam Nowicki. Trzeci natomiast był mistrz Polski w biegu na 10000 m – Tomasz Grycko.

Wśród kobiet zdecydowaną wygraną odniosła Izabela Trzasklaska, która uzyskała czas 1:12:44. Druga była Olga Ochal, zaś trzecia Marta Krawczyńska.