22 marca 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kto z naszych pobiegnie na MŚ w ultratrailu?


Znamy już skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w ultratrailu! Kto będzie reprezentować Polskę w Miranda de Corvo?

Tegoroczne MŚ w ultratrailu, organizowane wspólnie przez IAU i ITRA, odbędą się 8 czerwca w Miranda do Corvo w Portugalii. Ponieważ na mistrzostwach rozgrywany jest na zmianę dystans ok. 80 i 50 kilometrów, w bieżącym roku zawodnicy i zawodniczki będą się ścigać na wyjątkowo „krótkiej i łatwej” trasie: 44 km i 2100 m przewyższenia. Stwarza to bardzo ciekawe warunki rywalizacji i preferuje naprawdę szybkich zawodników.

Naturalną koleją rzeczy podstawowym kryterium wyboru kadry były ubiegłoroczne mistrzostwa świata w biegach górskich na długim dystansie WMRA w Karpaczu. W Miranda do Corvo w biało-czerwonych barwach pobiegną: Edyta Lewandowska, Katarzyna Solińska i Paulina Wywłoka, natomiast w rywalizacji mężczyzn wezmą udział Marcin Rzeszótko, Kamil Leśniak, Artur Jabłoński oraz Tomasz Kobos.

Warto dodać, że selekcjoner kadry Andrzej Puchacz musiał ustalić skład w sytuacji, gdy wielu zawodników ma od dawna zapełniony kalendarz startów. Z tego powodu zabraknie w naszej reprezentacji Bartłomieja Przedwojewskiego i Dominiki Stelmach, którzy skupiają się na rywalizacji w Golden Trail Series i na tydzień przed MŚ biorą udział w słynnej Zegamie. Do Portugalii nie pojedzie również Marcin Świerc, który skupia się na przygotowaniach do UTMB.

Możliwość komentowania została wyłączona.