29 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kszczot na starcie nowego sezonu


Adam Kszczot, rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Ostatnie dwa tygodnie spędził wraz z Wojciechem Jaroszem (II miejsce na MMP w 2011) na zgrupowaniu w Andaluzji (południowa Hiszpania, ok. 900 m n.p.m.)

enea___22_.JPGPoprzedni sezon był dla 22-letniego zawodnika bardzo udany. Udało mu się zdobyć dwa ważne trofea – Halowe Mistrzostwo Europy oraz oraz Mistrzostwo Europy U-23, oba na swoim koronnym dystansie 800 m. Ponadto Kszczot  zajął szóste miejsce na MŚ i co może najważniejsze w kontekście przyszłych lat uzyskał jeden z najlepszych wyników w Europie w ostatnich latach.

Rezultat Kszczota z Rieti 1:43:30 był czwartym najlepszym na świecie w 2011 r, najlepszym w Europie od 2008 r oraz sprawił, że Adam jest dziesiątym najszybszym zawodnikiem all-time na starym kontynencie.

Najważniejsze będą dla niego Igrzyska Olimpijskie, na których zapowiada walkę o medal, ale nim to nastąpi spróbuje pobić należący od 2002 r do Pawła Czapiewskiego halowy rekord Polski na 800 m (1:44:78). Próby te podejmie w lutym kiedy to ma zamiar wystartować w kilku komercyjnych mitingach, odpuści jednak HMŚ w Stambule. Zapowiedział również, że nie będzie startował w Mistrzostwach Europy w Helsinkach.

Dalsze przygotowania prowadzone będą nadal w ciepłym klimacie. W najbliższym czasie uda się na południowe wybrzeże Portugalii do Monte Gordo, a w styczniu do południowoafrykańskiego Potchefstroom (1350 m n.p.m.)

Możliwość komentowania została wyłączona.