17 października 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kryza wygrywa 28 maraton w karierze


Jedna z najbardziej doświadczonych polskich maratonek  Wioletta Kryza po raz drugi w karierze zwyciężyła w Detroit Maraton. Był to już 72 maraton 43-letniej zawodniczki AZS-UWM Olsztyn.

Kryza_deitroit.jpg
Wioletta Kryza na mecie zwycięskiego Maratonu w Detroit.

Było to 28 wygrany maraton Kryzy w karierze, w samym USA triumfowała już ośmiokrotnie. Detroit jest dla mnie szczęśliwe, mam stąd wiele dobrych wspomnień. – mówiła Wioletta, dla której jest to już drugie zwycięstwo w tym mieście (2005), dwukrotnie zajmował tu także drugie pozycje (2005, ’06).

Do 35 km wyglądało, że Kryza po raz trzeci będzie musiała zadowolić się drugą pozycją. Wtedy to Polka skutecznie zaatakowała prowadzącą dotąd Serene Kessler. Widziałam, że Kessler bardzo zmaga się z wiatrem i spytałam samej siebie czy mam wystarczająco sił by rozpocząć finisz, miałam – relacjonowała po biegu Kryza.

Jestem bardzo szczęśliwa. Starałam się dziś wygrać, ale pogoda sprawiła, że było ciężko. Wiatr był potworny, jestem przyzwyczajona do złej pogody, ale nie aż takiej. W środę przyleciałam i już we wtorek wracam, przyjechałam tylko na maraton  – mówiła pochodząca z Gronit  (okolice Olsztyna) zawodniczka.

W tym sezonie był to już trzeci maraton Kryzy. W marcu była trzecia w Jerozolimie, a w sierpniu wygrała Maraton Niepodległości w Gdańsku.

1

Wioletta Kryza

43

POL

02:44:09

 

2

Serena Kessler

39

USA

02:44:55

PB

3

Amy Hauswirth

42

USA

02:45:48

PB

4

Paula Keating

45

CAN

02:48:53

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.