20230820RO 12341997
24 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krystsina Tsimanouskaya nie pobiegnie w finalne na 200 metrów! Polka po biegu wyjechała ze stadionu na wózku!

Urodzona na terenie Białorusi lekkoatletka, która w ostatniej chwili przed Mistrzostwami Świata dostała zgodę na start w biało-czerwonych barwach niestety nie wystąpi w finale biegu na 200 metrów. Polka w swoim biegu półfinałowym zajęła dopiero ostatnie miejsce. Kryscina Cimanowska miała stracić przytomność chwilę po biegu, jednak z najnowszych informacji wynika, że z zawodniczką już wszystko w porządku. Przed reprezentantką Polski jeszcze start w sztafecie 4×100 metrów. W półfinale najlepiej zaprezentowała się Amerykanka Gabrielle THOMAS.

Do finału biegu na 200 metrów kobiet, awansowały pierwsze dwie zawodniczki z każdej serii (Q) oraz dwie, które uzyskały najlepsze czasy (q). W pierwszym biegu najszybsza okazała się Amerykanka Gabrielle THOMAS, która na finiszu wyrobiła sobie blisko trzymetrową przewagę nad pozostałymi zawodniczkami z czasem 21.97s. Jako druga linię mety przekroczyła Dina ASHER-SMITH (Wielka Brytania) z czasem 22.28 s.

W drugim biegu mogliśmy podziwiać polską reprezentantkę Krystsine Tsimanouskaye, która zajęła ostatnie miejsce w swoim biegu półfinałowym z czasem 23.34s. W tej serii wygrała Julien ALFRED z czasem 22.17s, drugie miejsce wywalczyła sobie Daryll NEITA reprezentantka Wielkiej Brytanii z czasem 22.21.

W trzeciej serii najszybsza okazała się Jamajka Shericka JACKSON, która jest Mistrzynią Świata z Eugene z ubiegłego roku, jako druga do finału awansowała Amerykanka Sha’Carri RICHARDSON z czasem 22:20. Dwie zawodniczki, które awansowały do finału z najlepszymi czasami, to: Antoni Strachan (Bahamy) z czasem 22.30 oraz reprezentantka Wybrzeża kości Słoniowej Marie-Josee TA LOU z czasem 22.52s.

Finał kobiet na 200 metrów odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godzinie 21:40.

Zobacz pełen Harmonogram Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie 2023.

Pełne wyniki biegów półfinałowych na 200 metrów kobiet.