cerny
24 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Oświadczyny na mecie. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie zaskakują


Dominik Černý ze Słowacji miał dzisiaj dwa powody do radości. Pierwszym było 19 miejsce i nowy rekord życiowy w chodzie na dystansie 35 kilometrów, a drugim pozytywna odpowiedź wybranki na jego zaręczyny. Zawodnik pokazał jak połączyć przyjemne z pożytecznym i o rękę swojej wybranki poprosił na mecie, tuż po ukończeniu przez nią swojego startu.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie miały tak ułożony harmonogram, że chód na dystansie 35 kilometrów kobiet oraz mężczyzn startował tego samego dnia i o tej samej godzinie. Zawodnicy i zawodniczki mieli więc okazję, by finiszować wspólnie. Przez pewien czas na trasie chodu razem szli, chociażby polscy reprezentanci Katarzyna Zdziebło i Artur Brzozowski.

Taką okazję postanowił wykorzystać Dominik Černý, którego wybranka Hana Burzalova również rywalizowała w chodzie na 35 kilometrów. Zawodnik postanowił poczekać na wybrankę na mecie niemal pół godziny i tam zadał sakramentalne: „Czy zostaniesz moją żoną?”.

Odpowiedź zawodniczki była pozytywna i młodzi narzeczeni mogli cieszyć się euforią zgromadzonych kibiców.

Černý ukończył chód z czasem 2:32:56, zajmując 19. miejsce, a Burzalovej przejście całego dystansu zajęło 3:02:47, dzięki czemu znalazła się na 28. miejscu.

Zdjęcie główne: World Athletics / Twitter

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments