16 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Krakow Business Run – Agnieszka będzie mogła chodzić


W niedzielę 15 września w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji odbył się charytatywny bieg biznesowy Krakow Business Run 2013. By pomóc Agnieszce, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, swój udział zgłosiło 2200 osób, czyli 440 pięcioosobowych zespołów, reprezentujących 180 małopolskich firm. Dzięki nim udało się zebrać prawie 200 000 zł. Jednocześnie identyczne imprezy odbyły się także w Katowicach i Poznaniu. 

Krakow bUSINESS RUN 2013 1

Krakow Business Run odbył się po raz drugi. Był to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Trasę wyznaczoną wokół krakowskich Plant o łącznej długości 19 kilometrów – czyli po 3,8 kilometra dla każdego zawodnika w pięcioosobowej drużynie najszybciej pokonali reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego, w składzie: Michał Bala, Michał Bujała, Magdalena Przybysz, Kamil Tekiela, Bartosz Karoo. Na pokonanie dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 7 minut i 23 sekundy. Kolejna okazała się reprezentacja Bieganie.pl, (1 godzina, 8 minut i 28 sekund) oraz drużyna firmy Delphi Poland S.A. (1 godzina, 9 minut 52 sekundy). Za nimi, w pierwszej dziesiątce znalazły się również drużyn zgłoszonych przez firmy: Motorola, Ericpol, Bank BPH, Sabre, Amway oraz Comarch. Łącznie w drugiej edycji krakowskiej sztafety biznesowej wystartowało 180 drużyn, czyli 2200 osób, które razem przebiegły dystans 8360 km. Wyniki biegu są dostępne na www.krakowbusinessrun.pl

Dochód z biegu został przeznaczony na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – 25-letniej Agnieszki Harasim, która urodziła się bez nóg. Mimo swojej sytuacji Agnieszka jest niezwykle aktywną, dynamiczną i pozytywnie nastawioną do życia osobą. Ogromnie wzruszona i szczęśliwa dziewczyna tak dziękowała zgromadzonym: „Nie mogę uwierzyć że tak wielu ludzi zaangażowało się w tę wspaniałą akcję. Jestem bardzo wzruszona, to najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Krakow Business Run to dowód na to, że kiedy zjednoczymy się we wspólnym celu, to razem możemy zdziałać wspaniałe rzeczy”. Justyna Topa beneficjentka ubiegłorocznej edycji imprezy powiedziała: „Jestem pewna, że tak jak mi, Agnieszce również się powiedzie. Życzę jej tego z całego serca. Ja sama mam już protezę nogi i po siedemnastu latach znów zaczynam chodzić”.

Krakow bUSINESS RUN 2013 3

Tego samego dnia, w momencie rozpoczęcia biegu, zakończono rywalizację w kategorii charytatywnej biegu. Była to dobrowolna zbiórka dodatkowych środków zorganizowana na rzecz Agnieszki na stronie internetowej www.krakowbusinessrun.pl. Łącznie, zgłoszone do biegu drużyny zebrały 60056 zł. Dzięki nim Agnieszka ma szansę na lepsze protezy. Najwięcej, bo aż 6740 zł znalazło się na koncie drużyny  Inter Cars S.A.  Następna – firma SPCG zebrała 4070 zł, a Veolia – 3925 zł. Środki te trafiły bezpośrednio na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Kwota brutto jaką udało się zebrać z opłat startowych to 135 300 zł, co razem z dowolnymi wpłatami daje prawie 200 000 zł.

Sam Janek Mela tak mówi o całym wydarzeniu: „To wspaniałe widzieć, zaangażowanie i entuzjazm ludzi, którzy są dziś tutaj na Rynku w Krakowie. Oni naprawdę chcą pomóc Agnieszce, są tu dla niej. Nasi podopieczni to często osoby, którym ciężko jest przyznać się do swojej niepełnosprawności. Ta impreza w jakimś sensie daje im nadzieję, pewność siebie i udowadnia im, że nie są sami. Niesamowite jest to, że w ciągu roku Krakow Business Run zyskał tak dużą popularność. Co więcej, dzisiaj oprócz Krakowa wystartował także Poznań i Katowice Business Run, które także pomagają podopiecznym naszej fundacji”. 

Krakow Business Run jest częścią większej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się również w Katowicach i Poznaniu. Łącznie w trzech miastach aż 4600 biegaczy wystartowało o tej samej porze, by pomóc pięciu podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza. Krakow Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run odbywają się według tych samych zasad. 

Możliwość komentowania została wyłączona.