28 kwietnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Konferencja Prasowa – Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy


W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś konferencja prasowa przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 8-13 lipca. Na konferencji dyrektor imprezy, Krzysztof Wolsztyński, poinformował o stanie przygotowań. Obecna była też Anna Jesień, medalistka mistrzostw świata na dystansie 400m ppł.

649_1.jpg

" – Największym problemem jest logistyka – powiedział Wolsztyński. – Przetransportowanie 2500 zawodników i działaczy plus grupy kibiców i znalezienie dla nich zakwaterowania to duże wyzwanie. Zwłaszcza, że LOT obsługuje połaczenie z Warszawy do Bydgoszczy samolotem, który na pokład zabiera 18 osób. Niektóre tanie linie zadeklarowały się, że podstawią samoloty, ale federacje innych krajów nie chcą lecieć tanimi liniami. Więc być może będziemy kierowali wszystkich na lotnisko do Poznania i stamtąd drogą lądową do Bydgoszczy."

" – Wstęp na Imprezę będzie tani, ale nie za darmo. Bilet normalny na jeden dzień to 6 zł, ulgowy 3 zł, karnet na wszystkie dni poza dniem inauguracji to 20 zł. Tylko na ceremonię otwarcia cena biletu to 40 zł, ale ma to związek z koncertem, który z tej okazji się odbędzie i gwiazdą, którą na niego ściągamy. Karnet jest ważny na wszystkie pozostałe dni ".

649_2.jpg

" – Bydgoszcz przygotowuje się do Imprezy. Na ulicach stanęły figurki biegacza, otwarty zostanie niedługo nowy stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Pojemność stadionu to 23 tys. miejsc."

1 lipca w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Lekkoatletyczny. Będzie to też dzień inauguracji nowego stadionu. Podczas mityngu zobaczymy między innymi, wśród pań: Annę Jesień i Jane Rawlinson (400 m ppł), Kim Gevaert (podwójna mistrzynię Europy na 100 i 200 m), Blankę Vlasic i Ruth Beitia (skok w zwyż) Wśród Panów między innymi: Marka Plawgę i Periklisa Iakovakisa (400 m ppł).

Rozegrane zostana następujące konkurencje:
Panie: 100m, 200m, 800m, 100 mppł, 400 m ppł, skok w zwyż
Panowie: 100m, 200m, 800m, 110 ppł, 400 m ppł, 3000m pprz, trójskok, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem.

Obecna na konferecji Anna Jesień pytana była o swój sezon przygotowawczy do Pekinu, czy aktualna sytuacja wokół finansów PZLA ma jakiś wpływ na przygotowania. Oto co powiedziała:

"- Ja nie odczułam na sobie jakichś problemów z finansowaniem, mam wprawdzie tylko obiecany zwrot kosztów za obóz zagraniczny, ale mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów z odzyskaniem tych pieniędzy.

Czy napotyka na jakieś problemy w treningu?

"- Problem jest ze stadionem, trenuję na stadionie warszawskiego AZS AWF, którego jestem zawodniczką. I niestety, nie zawsze mogę się tam dostać. Na przykład w długi weekend stadion ma być zamknięty, no i nie wiem, gdzie będziemy trenować, może trzeba będzie przechodzić przez płot, ale to może nie rozwiązywać problemu, bo rektor zapowiedział, że nie życzy sobie, aby ktoś trenował 1 i 3 maja, a ja przecież muszę gdzieś trenować."

649_3.jpg

Redakcja Bieganie.pl wręczyła w końcu Pani Annie Jesień Dyplom z tytułu jej zwycięstwa w Plebiscycie czytelników bieganie.pl oraz zegarek ufundowany przez Timex Group Polska.

Możliwość komentowania została wyłączona.