17 marca 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

KIPRUN Fast i KIPRUN Long od Kalenji


Nowe modele butów do biegania zaawansowanego – KIPRUN Fast i KIPRUN Long – są już dostępne w Decathlonie. Do dynamicznego, szybkiego biegania – KIPRUN Fast. Biegasz długo i potrzebujesz większej amortyzacji? Sprawdź KIPRUN Long. Oba modele w tej samej cenie – 249,99 PLN.

Kalensole – nowa pianka od Kalenji

KIPRUN-y zostały wyposażone w zupełnie nową piankę – Kalensole. Ta w porównaniu do poprzedniej, stosowanej w KIPRUN SD i LD, o 34% lepiej amortyzuje i o 25% jest bardziej sprężysta. W butach można przebiec 1000 kilometrów.

KIPRUN Fast 752

fot.: Krzysztof Karpiński

Oddychająca, bezszwowa cholewka

Cholewka buta bardzo dobrze otula stopę i oddycha, co znacząco podnosi komfort użytkowania nawet w gorące dni. Szwy zostały zredukowane, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień jest minimalne. W środku znajduje się nowa wyściółka, język buta został zmniejszony.

Systemy: K-Ring, K-Only, Up’Bar, ArkStab

Te systemy występowały już w poprzednich odsłonach KIPRUN-ów. Za amortyzację pod piętą odpowiada K-Ring, czyli pianka o kształcie donuta, która bardzo dobrze tłumi wstrząsy. System K-Only sprawia, że but jest odpowiedni dla każdego typu stopy. Up’Bar można znaleźć jedynie w KIPRUN Fast, natomiast ArkStab jest charakterystyczny dla KIPRUN Long. Pierwszy z nich (Up’bar) wspomaga wybicie, natomiast drugi (ArkStab) lepiej stabilizuje stopę podczas biegu. Spadek, zarówno w KIPRUN Fast, jak i KIPRUN Long, ma 10 milimetrów. Waga obuwia została zredukowana. KIPRUN Fast w rozmiarze 43 waży 280 gramów (model damski w rozmiarze 39 – 235 gramów), natomiast KIPRUN Long – 330 gramów (rozmiar 43) męski i 270 gramów (rozmiar 39) damski.
kiprun long ss18

Bieżnik podeszwy

Warto zwrócić uwagę na bieżnik KIPRUN-ów – została tam zastosowana lżejsza guma węglowa. KIPRUN Fast otrzymał również nowy układ rowków i nacięć. Ten jest zaczerpnięty z wysoko ocenianej przez klientów „startówki” – KIPRUN-a Race’a. Dzięki temu przyczepność buta do podłoża znacząco się poprawiła.

Design

Projektanci Kalenji by Decathlon zupełnie odmienili KIPRUN-y, które nabrały ciekawego, nowoczesnego wyglądu. Oba modele świetnie prezentują się na stopie i przyciągają uwagę. KIPRUN Fast jest dostępny w trzech kolorach, KIPRUN Long – w trzech kolorach dla mężczyzn i dwóch dla pań.
KIPRUN Fast SS18 02

Wybieraj świadomie

W tym roku cena KIPRUN-ów jest nie tylko niższa, ale i taka sama dla obu modeli – 249,99 PLN za parę zaawansowanych butów do biegania. Naszym celem jest to, aby biegacz dobierając dla siebie buty, sugerował się ich przeznaczeniem, a nie ceną. Dlatego, jeśli cenisz sobie komfort i amortyzację, i większość swoich treningów/startów biegasz z prędkością poniżej 12 km/h, powinieneś/powinnaś wybrać KIPRUN Long. W przypadku, gdy potrzebujesz buta bardziej dynamicznego do pokonywania kilometrów w tempie powyżej 12 km/h – postaw na KIPRUN Fast.

KIPRUN Fast SS18 03

fot.: Krzysztof Karpiński

Niezależnie od tego, czy biegasz szybko i dynamicznie, czy długo i intensywnie – skorzystaj przed treningiem lub startem z kalkulatorów biegowych. Te z pewnością Ci się przydadzą i pozwolą Ci lepiej przygotować się do biegu.
kalkulator biegowy

Możliwość komentowania została wyłączona.