18 marca 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kenijczycy gotowi do startu w Edynburgu


a585_524.jpg

Najbardziej tytułowana reprezentacja w historii przełajowych mistrzostw świata, drużyna Kenii, ogłosiła wczoraj swój skład na tegoroczne mistrzostw globu w krosie. Gospodarze ubiegłorocznego czempionatu do Edynburga wyślą, podobnie jak reprezentacja Etiopii, 27 zawodników, a liderami w tej drużynie będą Joseph Ebuya oraz Linet Masai.

Zwycięzca niedawno rozegranych mistrzostw kraju – Gideon N’gatuny, który w zeszłym roku w Mombasie był czwarty oraz Joseph Ebuya, dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów (5000m i 10000m w 2006 roku), powinni najbardziej liczyć się w walce o złoty medal mistrzostw w biegu seniorów na dystansie 12 kilometrów. Obok tej dwójki medalowe aspiracje potwierdzają Bernard Kiprop Kipyego, trzeci przed rokiem, Augustine Choge, mistrz świata juniorów z 2005 roku oraz Hosea Macharinyang, piąty w Mombasie i szósty w Fukuoce dwa lata temu.

Wśród kobiet miano liderki i kandydatki do zdobycia medalu przypadło młodej Linet Masai. Zawodniczka jest złotą medalistką ostatnich mistrzostw świata w kategorii juniorek. Pozostałe zawodniczki z żeńskiej drużyny nie mają na swoim koncie większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Podobnie jak zawodnicy z kategorii juniorek i juniorów. Wyjątkami są Mercy Kosgei i Mathew Kisorio, którzy startowali w zeszłym roku w Mombasie.

Skład reprezentacji Kenii na 26. Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych:

6 km – Juniorki
1. Christine Kambua Mayanga
2. Chebet Cheptai
3. Delvin Meringor
4. Dorcas Jepchirchir
5. Mercy Kosgei
6. Jackline Chebii

8 km – Juniorzy
1. Levy Matebo
2. Mathew Kisorio
3. Charles Chebet
4. Lucas Rotich
5. Titus Mbishei
6. Peter Some

8 km – Seniorki
1. Grace Momanyi
2. Linet Masai
3. Doris Changeiwo
4. Linet Chepkurui
5. Margaret Wangare
6. Prisca Jepleting

12 km – Seniorzy
1. Gideon N’gatuny
2. Mark Kiptoo
3. Hosea Macharinyang’
4. Joseph Ebuya
5. Bernard Kiprop Kipyego
6. Leonard Komon
7. Moses Masai
8. Augustine Choge
9. John Kimondo Thuo

Źródło: IAAF.