14 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Każdy duet mile widziany na Hard Dog Race


Zbliża się kolejna, trzecia edycja Hard Dog Race. Na Górze Kamieńsk pod Bełchatowem 1 czerwca można ścigać się w niezwykłych zawodach, w których uczestnicy pokonują przeszkodową trasę ze swoimi psami. Pytamy doświadczonych zawodników o to, jak przygotować siebie i swoich pupili do tego wyzwania. Zapisy online trwają do 25 maja.

W imprezie może wziąć udział każdy, nawet mało doświadczony duet człowieka i psa. Trasa Hard Dog Race w formule Base to 6 km niespodzianek, przeszkód piaskowych, wodnych i błotnych, w których pokonaniu nie trzeba się wykazywać wielką wytrzymałością, a raczej zgraniem. Podobnie jest w wyścigu Junior na trasie 2 km z ośmioma przeszkodami, przeznaczonym dla najmłodszych właścicieli czworonogów.

Tomasz Stępień, który w różnych, również dłuższych formułach Hard Dog Race startował poza granicami kraju, podkreśla, że wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu psa i człowieka.

Mój owczarek australijski był akurat szkolony w ratownictwie medycznym i łatwiej mu pokonywać przeszkody, jednak to zawody dla wszystkich. Jakich rad udzieliłbym początkującym? Przede wszystkim, by potraktowali wszystko jak zabawę. Jeśli będzie to dla was kompletnie nowe doświadczenie, spróbujcie się do Hard Dog Race trochę przygotować – przeprowadźcie psa przez ławkę, może przez wodę, ciasne przejście, nawet pod krzesłem w domu. Pozornie łatwe dla człowieka przeszkody mogą być potem na trasie nie lada wyzwaniem dla czworonoga, więc przyda się trochę zabawy i treningu.

Monika Pikulik (My Dogs My Word) jest z kolei właścicielką dwóch piesków: kundelki Lary wziętej ze schroniska (która dopiero przygotowuje się do nowych wyzwań) oraz border collie o imieniu Korso, który ma za sobą sportową przeszłość.

Korso dzięki wspólnym treningom pokornieje i się socjalizuje, myślę, że to jest kluczowe w takich wyzwaniach jak Hard Dog Race – mówi pani Monika. – Biegam z moim psem na zawodach, sama również startuję w imprezach przeszkodowych. Przyznam jednak, że mam mniej pucharów od Korso…

Zapraszamy na Hard Dog Race wszystkich chcących przeżyć z swoim psem niezapomnianą,  biegowo-przeszkodową przygodę. Wszystkie poziomy zaawansowania dwunogów dozwolone, wszystkie rasy czworonogów akceptowane!

Zapisy online na czerwcową całodzienną imprezę odbywającą się na terenie OSiR Góra Kamieńsk pod Bełchatowem trwają do 25 maja na stronie www.harddograce.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.