20 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Karolina Jarzyńska piąta w Yokohamie, wynik 2:27:16 i nowa życiówka

2422 1

O godzinie 4:10 naszego czasu w Yokohamie rozpoczął się Yokohama Women’s Marthon w którym wystartowała Karolina Jarzyńska. Mieliśmy dużo obaw związanych z jej startem bowiem po półmaratonie który pobiegła dwa tygodnie temu pojawił się u niej problem z z zapaleniem ścięgna achillesa.

Pierwsze pięć kilometrów najlepsze zawodniczki pokonały w czasie 16:59,  w czołówce znajdowało się dziewięć zawodniczek, w tym Karolina. Na dziesiątym kilometrze razem biegło nadal osiem biegaczek (czas 5 km 16:55). Karolina puściła czołówkę przed 20 kilometrem. W połowie dystansu była jeszcze szósta, o trzy sekundy przed nią biegła Azalech Masresha. Wkrótce potem Karolina minęła słabnącą zawodniczkę z Etiopii i zajęła piątą pozycją którą utrzymała już do mety. W czołówce znajdowały się trzy Japonki i zawodniczka z Portugalii. Zwyciężyła w końcu Yoshimi Ozaki z Japonii z czasem 2:23:56. Na ostatnich kilometrach bardzo osłabła trzecia z Japonek. Karolina goniła ją skracając dystans z dwóch minut straty na 35 kilometrze do tylko osiemnastu sekund na mecie.  Poniżej wyniki pierwszej ósemki: