philips
 
20 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Halowe Mistrzostwa Polski SPAŁA, 19-20 lutego 2011


Halowe Mistrzostwa Polski 2011 odbyły się w dniach 19-20 lutego w Spale. W większości konkurencji zawodników było tak mało, że od razu rozgrywano finały. Oto medaliści Mistrzostw Polski w biegowych konkurencjach:

Dzień pierwszy:

800 m kobiet

1

PLIŚ Renata MKL Maraton Świnoujście

2:04.44

PB

2

EJDYS Sylwia WKS Śląsk Wrocław

2:04.45

3

URBANIK Danuta KKS Victoria Stalowa Wola

2:04.79

PB

60 m pł kobiet

1

BHEBHE Urszula 92-02-27 AZS-AWF Warszawa

8.43

0.161 PB

2

CHRUST-ROŻEJ Marta 78-09-29 KS AZS AWF Wrocław

8.45

0.129

3

JAROSZEK Karolina 90-04-12 RLTL ZTE Radom

8.51

0.491 PB

60 m mężczyzn

1

PARUZEL Olaf 88-07-14 AZS-AWF Katowice

6.70

0.133 PB

2

KUĆ Dariusz 86-04-24 KS AZS AWF Kraków

6.71

0.147 =SB

3

KUBACZYK Robert 86-08-04 AZS Poznań

6.73

0.165 SB

1500m mężczyzn

1

DEMCZYSZAK Mateusz 86-01-18 WKS Śląsk Wrocław

3:41.01

2

NOWICKI Bartosz 84-02-26 WKS Śląsk Wrocław

3:41.42

3

PARSZCZYŃSKI Łukasz 85-05-04 KS Podlasie Białystok

3:41.76

SB

3000m kobiet

1

Sandra MICHALAK 87-04-01 MKS-MOS Płomień Sosnowiec

9:25.74

PB

2

Katarzyna BRONIATOWSKA 90-02-22 KS AZS AWF Kraków

9:25.90

3

Aleksandra JAKUBCZAK 82-09-29 KS Agros Zamość

9:26.90

60 m kobiet

1

POPOWICZ Marika 88-04-28 SL WKS Zawisza Bydgoszcz

7.33

0.151 SB

2

KORCZYŃSKA Daria 81-07-30 WKS Śląsk Wrocław

7.40

0.159

3

KIEŁBASIŃSKA Anna 90-06-26 AZS-AWF Warszawa

7.41

0.182 =PB

Dzień 2

200 m kobiet:

1

KIEŁBASIŃSKA Anna 90-06-26 AZS-AWF Warszawa

23.62

0.179

2

WEDLER Weronika 89-07-17 KS AZS AWF Wrocław

23.85

0.197

3

POPOWICZ Marika 88-04-28 SL WKS Zawisza Bydgoszcz

23.89

0.132

200m mężczyzn

1

KRYŃSKI Kamil 87-05-12 KS Podlasie Białystok

21.50

0.192

2

KUBACZYK Robert 86-08-04 AZS Poznań

21.82

0.215

3

MASZTAK Kamil 84-07-16 WKS Grunwald Poznań

21.89

0.152

1500 m kobiet

1

URBANIK Danuta 89-12-24 KKS Victoria Stalowa Wola

4:25.66

2

CHOJECKA Lidia 77-01-25 KS Warszawianka W-wa

4:26.69

3

BRONIATOWSKA Katarzyna 90-02-22 KS AZS AWF Kraków

4:26.88

60 m ppł mężczyzn

1

BOCHENEK Dominik 87-05-14 SL WKS Zawisza Bydgoszcz

7.74

0.148 SB

2

NOGA Artur 88-05-02 KS Warszawianka W-wa

7.79

0.164

3

KUBASZEWSKI Mariusz 82-07-11 SL WKS Zawisza Bydgoszcz

7.90

0.148

800 m mężczyzn

1

KSZCZOT Adam 89-09-02 RKS Łódź

1:48.0

r

2

OSTROWSKI Artur 88-07-10 TS Olimpia Poznań

1:49.8

r

3

NAGÓREK Marcin 80-10-05 KS Agros Zamość

1:53.3

r

400 m kobiet

1

LINKIEWICZ Joanna 90-05-02 KS AZS AWF Wrocław

54.97

0.181 PB

2

JÓŹWIK Joanna 91-01-30 KKS Victoria Stalowa Wola

55.35

0.189

3

POLAK Tina 88-07-12 AZS-AWF Katowice

55.51

0.150

400 m mężczyzn

1

MARCINISZYN Marcin 82-09-07 WKS Śląsk Wrocław

47.57

0.231

2

KRAWCZUK Łukasz 89-06-15 WKS Śląsk Wrocław

47.76

0.208

3

SOBIECH Marcin 88-09-13 AZS-AWF Warszawa

48.08

0.169

3000 m mężczyzn

1

PARSZCZYŃSKI Łukasz 85-05-04 KS Podlasie Białystok

7:57.66

SB

2

DEMCZYSZAK Mateusz 86-01-18 WKS Śląsk Wrocław

7:58.67

3

POKROP Hubert 85-11-02 WKS Grunwald Poznań

8:00.14

PB

Rozmowy ze zwycięstwami z dnia pierwszego: PZLA

Po Mistrzostwach Polski został ogłoszony skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy w Paryżu (4-6 marca 2011):

Ekipa będzie liczyła 18 (lub 17 – w zależności od decyzji Marcina Lewandowskiego o starcie w Paryżu) osób (6 kobiet i 12 lub 11 mężczyzn):

Kobiety

Sylwia Ejdys (Śląsk Wrocław) – 1500/3000 m (4:09.57/8:43.22)
Lidia Chojecka (Warszawianka) – 3000 m (8:46.55)
Renata Pliś (Maraton Świnoujście) – 3000 m (8:59.41)
Anna Rogowska (SKLA Sopot) – skok o tyczce (4.76)
Małgorzata Trybańska (AZS AWF Kraków) – w dal/trójskok (6.61/14.16)
Karolina Tymińska (ZLKL Zielona Góra) – pięciobój (-)

Mężczyźni

Adam Kszczot (RKS Łódź) – 800 m (1:46.85)
Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) – 800 m (1:46.17)
Adam Czerwiński (Wawel Kraków) – 1500 m (3:42.92)
Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław) – 1500 m (3:41.01)
Bartosz Nowicki (Śląsk Wrocław) – 1500 m (3:38.90)
Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) – 3000 m (7:54.29)
Mateusz Fórmański (ZLKL Zielona Góra) – 4×400 m (47.50)
Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław) – 4×400 m (47.56)
Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków) – 4×400 m (47.31)
Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) – 4×400 m (47.21)
Marcin Sobiech (AZS AWF Warszawa) – 4×400 m (47.59)
Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) – skok o tyczce (5.86)