27 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już niemal 4000 osób zapisało się do 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”


Do tradycyjnego Biegu „Policz się z cukrzycą” organizowanego w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłosiło się już blisko 4000 biegaczy. W tym roku uczestnicy wspierają Program Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Na bieg można się zapisać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.bieg.wosp.org.pl. Impreza już 12 stycznia 2014 roku w Warszawie na dystansie 5555 m.

wosp_280.png

W wydarzeniu może wziąć udział nawet 5000 osób. Bieg „Policz się z cukrzycą” będzie wspierał Program Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

W najbliższej edycji, po raz pierwszy wprowadzona zostanie opłata startowa w formie "cegiełek". Całość środków uzyskanych dzięki organizacji biegu Fundacja WOŚP przekaże na zakup pomp insulinowych, a te następnie oddane zostaną do dyspozycji ośrodków uczestniczących w Programie. To właśnie w nich kobiety ciężarne lub będące w okresie przygotowań do ciąży będą mogły nieodpłatnie wypożyczyć pompę.
W ramach zakupu „cegiełki”, każdy uczestnik biegu otrzyma:
 – pamiątkową koszulkę 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”;
 – okolicznościowy medal wręczony na mecie biegu;
 – numer startowy.
Cena „cegiełki” wynosić będzie minimum 20 złotych. Każdy, kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 8. Biegu „Policz się z cukrzycą”, może wpłacić wyższą kwotę.

Więcej informacji o programie można znaleźć pod poniższym adresem:
Zachęcamy do pomocy i udziału w tym wyjątkowym biegu! Start i meta zlokalizowane będą na Pl. Defilad w Warszawie. Oficjalne otwarcie biegu o godzinie 13:30.
Więcej informacji i rejestracja na www.bieg.wosp.org.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.