philips
 
15 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Już dziś startuje Diamentowa Liga


Już w piątek, 15 maja w Ad-Dausze odbędzie się pierwszy mityng z tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi. Po raz pierwszy w tym sezonie na jednym zawodach zobaczymy wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. 

Poziom wyników, które padają na rozpoczęcie sezonu w Ad-Dausze jest od lat bardzo wysoki. W tym roku także spodziewamy się świetnych rezultatów.

Na jakie konkurencie warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na bieg kobiet na 1500 m, gdzie dojdzie do pojedynku dwóch świetnych milerek – Abeby Aregawi i Sifan Hassan. Interesujący powinien być także wyścig mężczyzn na 800 m, gdzie wystartują m.in. specjalista w tej konkurencji Mohammed Aman oraz mistrz olimpijski w biegu na 1500 m – Asbel Kiprop. Ciekawie zapowiada się również bieg mężczyzn na 3000 m, w którym pobiegnie dwukrotny mistrz olimpijski – Mo Farah.

Czy będą polskie akcenty? W piątek na bieżni stadionu w Ad-Dausze zobaczymy jedynie Renatę Pliś, która wystartuje w biegu na 1500 m. Polka ma za sobą już pierwszy start w tej konkurencji w tym sezonie. Tydzień temu w japońskim Kawasaki uzyskała rezultat 4:12.78. W Katarze powalczy o minimum na mistrzostwa świata w Pekinie (4:06.00).

Bezpośrednią relację z pierwszego mityngu Diamentowej Ligi przeprowadzi Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godzinie 18:00. 

Transmisję z mityngu Diamentowej Ligi zobaczymy także w niedzielę o 13:00, na kanale Polsat Sport. Już 17 maja odbędzie się bowiem mityng w Szanghaju. W Chinach Polskę reprezentować będzie Angelika Cichocka, która pobiegnie na dystansie 800 m i Karol Zalewski startujący na 200 m.

Kalendarz Diamentowej Ligi 2015

15 maja – Ad-Dauha (Katar)
17 maja – Szanghaj (Chiny)
30 maja – Eugene  (USA)
4 czerwca – Rzym (Włochy)
7 czerwca – Birmingham  (Wielka Brytania)
11 czerwca – Oslo  (Norwegia)
13 czerwca – Nowy Jork (USA)
4 lipca – Paryż (Francja)
9 lipca – Lozanna (Szwajcaria)
17 lipca – Monako (Monako)
24 lipca – Londyn (Wielka Brytania)
30 lipca – Sztokholm (Szwecja)
3 września – Zurych (Szwajcaria)
11 września – Bruksela (Belgia)

Listy startowej i program minutowy: http://doha.diamondleague.com/