9 września 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jesienne zakończenie kariery Anny Jesień

Ostatnimi startami w karierze (na 400 m ppł i w sztafecie 4×400 m) Anna Jesień pomogła swojemu klubowi LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża awansować do lekkoatletycznej ekstraklasy.

DSC_0139.JPG
Anna Jesień wraz z mężem-trenerem Pawłem Jesieniem i działaczami klubu LŁKS Prefbet  Śniadowo Łomża.

W finale I ligi lekkoatletycznej w Toruniu, najlepsza polska płotkarka
wystartowała mimo wakacyjnej formy. Na swoim koronnym dystansie uzyskała
59.15, a w długiej sztafecie wraz z koleżankami poprawiła rekord klubu –
3:57.49.

– Dziękuję wszystkim kibicom i mam nadzieję, że swoim bieganiem sprawiłam wiele radości. Mogę powiedzieć, że na zakończenie kariery czuję się spełnioną zawodniczką – mówiła po zwycięstwie na 400 m ppł.

Po biegu prezes klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wręczył państwu Jesieniom ogromy kosz toruńskich pierników, dziękując za współpracę oraz życząc wychowania nowego pokolenia płotkarzy.

Kiedy Anna Jesień żegnała się z kibicami i swoją piękną
karierą, w oku zakręciła jej się łezka…

Anna Jesień (z domu Olichwierczuk) to wielokrotna mistrzyni Polski na 400 m ppł i 400 m. Jej największe sukcesy przypadają na rok 2007, kiedy to w biegu płotkarskim zdobyła brązowy medal MŚ w Osace i wyniosła na bardzo wysoki poziom rekord Polski – 53.86. Czterokrotnie występowała na Igrzyskach Olimpijskich (Sydney, Ateny, Pekin, Londyn), w stolicy Chin zajęła w finale 5 miejsce. W swojej medalowej kolekcji ma dwa brązowe krążki z ME w Monachium (4×400 m, 400 m ppł) oraz brąz z Goeteborga także w długiej sztafecie. Wraz z Zuzanną Radecką, Moniką Bejnar i Anną Guzowską poprawiła rekord Polski w tej konkurencji – 3:24,49, który dał 4. miejsce na MŚ.

Tegoroczny sezon, podopieczna Pawła Jesienia, także może zaliczyć do udanych. Została mistrzynią Polski, a wraz ze sztafetą 4×400 m zajęła podczas ME w Helsinkach ósme miejsce, dające awans na IO w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii wystartowała także na 400 m ppł, docierając do półfinału z rekordem sezonu – 55.44.

W swojej karierze reprezentowała także barwy m.in Skry Warszawa i AZS AWF Warszawa.

W imieniu redakcji Bieganie.pl oraz kibiców dziękujemy pani Ani za dostarczenie wspaniałych sportowych wzruszeń i emocji. Życzylibyśmy sobie jak najwięcej sportowców tej klasy w polskiej lekkiej atletyce!