1 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jesień? My nie zwalniamy


bbl_rzeszow.JPG

Rzeszów

Jest coraz zimniej a mimo to nasze treningi odwiedza wciąż liczna grupa osób, a biegacze reprezentujący Ogólnopolski Klub Biegacza BBL są w dalszym ciągu w wysokiej dyspozycji. Przypominamy, że nasze spotkania będą odbywały się aż do ostatniej soboty 2011 roku – 31 grudnia.

bbl_warszawa.jpg

Warszawa

Najbardziej nietypowym akcentem spotkań, które odbyły się 29 października było to w Warszawie. Wszystko za sprawą współpracy z organizatorem stołecznego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Zaowocowała ona wizytą przedstawicieli BN, którzy na sam koniec treningu wspólnie z przedstawicielami FUNdacji BIEGanie przeprowadzili quiz. Do wygrania były przede wszystkim pakiety startowe Biegu Niepodległości oraz żółte koszulki akcji BiegamBoLubię. Pytania weryfikowały wiedzę zarówno z historii Polski jak i historii… naszej akcji. W spotkaniu uczestniczyło łącznie ponad 40 osób. A większość z nich już wcześniej podjęła decyzję o wystartowaniu w zbliżających się zawodach.

Nie mniej ciekawe było w pozostałych miastach. Na BBL w Szczecinie, gdzie do grona trenerskiego dołączyła Katarzyna Szych padł rekord frekwencji – pojawiły się 32 osoby. Nie zawiódł Gdańsk – tam pojawiło się aż 40 miłośników biegania. Jak zwykle – pochwalić się liczbą uczestników może też Kraków, czy Olsztyn, gdzie pojawiła się m.in. Ania Goździejewska, mistrzyni Polski w aquatlonie (wkrótce zaprezentujemy wywiad).

Coraz liczniejsza grupa uczestników BBL dopytuje się o plany treningowe pod kątem startów w biegach ulicznych, jak i kontynuowania biegania podczas zimy. –  To super – przetestować w różnych okolicznościach to, czego uczą nas trenerzy – mówi Michał, jeden z uczestników warszawskiego BBL. W trosce o naszych zawodników, przygotowaliśmy dwa poradniki.

krakow.jpg

Kraków (i węglowodany – pod postacią pysznej szarlotki)

W pierwszym z nich odwiedzający serwis BiegamBoLubie.com.pl mogą dowiedzieć się jakich zasad należy przestrzegać aby bezpiecznie dla zdrowia trenować nawet przy ujemnych temperaturach. – Trzeba mieć tylko chęci. Wtedy nie stoi na przeszkodzie, ani wiatr, ani deszcz. A zimą – wiadomo, że rekordów się nie bije, więc nie ma sensu stawiać sobie celów niemożliwych do osiągnięcia. Ważne, żeby potrafić się zmobilizować do regularnego biegania – wyjaśnia Błażej Stankiewicz, trener z Bydgoszczy.

Poradnik Jak biegać zimą? znajdziecie TUTAJ.

Drugi z artykułów, autorstwa Tomasza Domżalskiego, trenera z Olsztyna poświęcony jest odpowiedniemu strojowi do biegania przy mało sprzyjającej aurze. Bo biegać (bo się lubi) można cały rok.

Poradnik W co ubrać się na zimowe bieganie? znajdziecie TUTAJ.

Tradycyjnie, wszystkie fotorelacje z treningów BBL trafiły na nasz fan page na Facebooku:

Możliwość komentowania została wyłączona.