22 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jedyna „piętnastka” w stolicy latem!


pucharmaratonu 250Maratońska „studniówka” za nami – liczba dni do startu 32. Maratonu Warszawskiego jest już dwucyfrowa. Nie ma się jednak, czego bać – na przygotowania wciąż macie wystarczająco dużo czasu! Oprócz regularnego treningu warto zacząć przykładać się do startów kontrolnych. Zapraszamy w sobotę 26 czerwca na bieg na dystansie 15 km w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Międzylesiu. Nie przegapcie okazji – to jedyna „piętnastka” w stolicy latem!

Jak co roku zapraszamy na cykl 5 imprez biegowych pod wspólną nazwą Pucharu Maratonu Warszawskiego 2010. Jest to doskonała okazja, aby w prosty sposób uporządkować swoje treningi i wraz z rytmem imprezy przygotować formę na maraton. Puchar Maratonu z założenia towarzyszy planowi treningowemu, rozpisanemu na ostatnie 100 dni przed maratonem. Nasz nowy plan 100-dniowy, stworzony przez południowoafrykańskiego trenera długodystansowców, Norrie Williamsona, znajdziecie na stronie maratonwarszawski.com w zakładce „Trening”.

Zasada rozgrywania Pucharu jest prosta. Razem mamy 5 imprez biegowych, każda z nich startuje kolejno, co 4 tygodnie, a dystans za każdym razem wzrasta o 5 kilometrów. Zaczynamy, więc od 5 km, miesiąc później pokonujemy już 10 km, następnie 15 km, 20 km i na końcu 25 km. Wraz z dystansem zmienia się również miejsce – staramy się, żeby każdy Puchar rozgrywany był w innym warszawskim parku lub lesie. Tym razem spotykamy się w nowym miejscu, gdzie jeszcze nie organizowaliśmy biegów – w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Międzylesiu, tuż obok Centrum Zdrowia Dziecka (świetny dojazd!).

Puchar Maratonu jest imprezą rekreacyjno-sportową: klasyfikacje prowadzone są tylko w kategoriach wiekowych, a za odpowiednie miejsca są przyznawane punkty. Po zakończeniu każdego biegu wśród wszystkich uczestników odbywa się tradycyjne losowanie wielu nagród. Zapisy odbywają się na stronie lub przed biegiem. Wpisowe wynosi 10 zł.

Nie ma obowiązku zaliczenia wszystkich biegów z cyklu, – jeśli nie zacząłeś treningów w kwietniu czy w maju, możesz dołączyć do nas teraz! Zapraszamy!

Kalendarz imprez na 2010 rok:
24 kwietnia —> 5 km
29 maja —> 10 km
26 czerwca —> 15 km
7 sierpnia —> 20 km
4 września —> 25 km
26 września —> 42,195 km – 32. Maraton Warszawski

Najbliższy bieg odbędzie się w sobotę 26 czerwca – uczestnicy przebiegną 15 km w malowniczym Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Międzylesiu. Start o godzinie 10:00, biuro zawodów będzie czynne od 8:30. Bliższe informacje na stronie www.maratonwarszawski.com w zakładce „Puchar Maratonu”.