23 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jedna z piękniejszych par BbL


540.jpg


Jan i Wanda Ambrożko są doskonałym dowodem na to, że zawsze można zacząć przygodę z bieganiem i zawsze można odnosić sukcesy sportowe. Z uczestnikami BiegamBoLubię w Olsztynie rozmawiał tamtejszy trener Bbl – Tomasz Domżalski.

Tomasz Domżalski: Janku, od kiedy biegasz?

Jan Ambrożko: Od 3 lat.

 

A ile masz lat?

J.A: 73

Czy twoja żona Wanda również biega?

Wanda Ambrożko: Ja zaczęłam trochę później, nie ukrywam, że dzięki mobilizacji Janka. Dla mnie bieganie jest czystą rekreacją, ale również mam za sobą start w zawodach – „Bieg do ula” (10km). Częściej jednak biegam dla czystej zabawy, tak jak właśnie tutaj na zajęciach BBL. Po sobotnim bieganiu cały tydzień jest dla mnie pełen energii i radości.

Janku pochwal się swoimi osiągnięciami.

J.A: Zaczęło się 3 lata temu Biegiem Jakubowym w Olsztynie (15km) i od tamtego czasu zawsze startuję w tych zawodach. Poza tym mam na koncie 9 półmaratonów, kilka 15-tek, trudny bieg „O Złotą Perłę Jeziora Narie” (33km). No i w tym roku zaliczyłem swój pierwszy maraton.

 

Od Tomasza Domżalskiego: Janek ukończył poznański maraton w doskonałym czasie 4:29:46, co dało mu 5 miejsce w swojej kategorii. Zostawił za plecami wielu młodszych biegaczy.  Mam przyjemność biegać z Jankiem i Wandą już prawie od 2 lat. To wspaniali ludzie z wielką pogodą ducha i sportowym temperamentem.

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.