20 kwietnia 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jarzyńska druga w Zurychu

Karolina Jarzyńska zajęła drugą pozycję w dzisiejszym maratonie w Zurychu. Reprezentantka Polski uzyskała czas 2:33:15. Zwyciężyli Etiopka Tadelech Birra Telila wśród kobiet oraz Oleg Kuklov z Rosji w gronie mężczyzn.

Rezultat uzyskany przez Karolinę Jarzyńską jest jej nowym rekordem życiowym. Jej poprzednia życiówka na dystansie maratońskim wynosiła 2:49:57 i została ustanowiona w ubiegłym roku w Warszawie. W tym roku 27-letnia zawodniczka zwyciężyła m.in. w półmaratonie poznańskim uzyskując dobry czas 1:12:33. Dzisiejszy wynik z Zurychu (2:33:15) jest o ponad 3 minuty gorszy od minimum olimpijskiego w maratonie wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (2:30:00).

6. Zurych Maraton ukończyło blisko 5 tysięcy zawodników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pewne zwycięstwo w gronie mężczyzn odniósł brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w Osace – Viktor Röthlin (2:08:19).