17 listopada 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Jak działają strefy miCoach


micoach zones


Jest metoda, która poprawia siłę, prędkość i wytrzymałość. Sprawi, że nie dopadnie cię nuda,  trening będzie dobrą zabawą. Nazywa się to treningiem interwałowym i pewnie już coś o tym słyszałeś.

Wykonywanie interwałów oznacza, trening ze zmienną intensywnością Biegniesz szybko, zwalniasz, powtarzasz. To trening interwałowy. miCoach wykorzystuje unikalne formy treningu interwałowego, w którym będziesz zmieniać intensywność pracy w ramach czterech indywidualnych strefach treningowych.

Strefy treningowe miCoach oparte są na częstości rytmu serca, która pomoże Ci ocenić swój wysiłek. Każda strefa jest oznaczona innym kolorem: niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym a każdy kolor odpowiada innemu wysiłkowi. miCoach personalizuje strefy w oparciu o dane zebrane w trakcie Sprawdzianu miCoach.

Strefa niebieska:
To najprostsza strefa miCoach, możesz tu trenować podczas wczesnych etapów planu treningowego, jak również podczas rozgrzewki. Mimo, że jest to łatwy trening, jest bardzo ważny. Trening w tej strefie pomaga organizmowi poprawić bazę tlenową. Przygotowuje również do przystąpienia do większego wysiłku w wyższych stref intensywności. Przeczytaj więcej.

Strefa Zielona:
W tej strefie spalisz kalorie, poprawisz wytrzymałość i zbudujesz większą wydolność układu sercowo-naczyniowego. Jest to wysiłek o średniej intensywności, 5-7 w skali od 1 do 10.

Strefa Żółta:
W strefie żółtej, trening stanie się trudniejszy. Twoje ciało zaczyna bardziej bazować na beztlenowych procesach energetycznych, co oznacza, że zaczniesz oddychać głęboko i możesz czuć palenie w mięśniach.

Strefa czerwona:
Tu będziesz wykonywał swój największy wysiłek. Trenując w tej strefie rozwijasz siłę, szybkość i moc. Ale jest to wymagający trening, więc nie może utrzymywać tego wysiłku przez dłuższy okres czasu.

Korzyści:
Unikaj przetrenowania: miCoach pozwoli utrzymać równowagę pomiędzy treningiem a intensywnością. Większość ludzi wykonuje ciężki trening dzień w dzień, a plany miCoach biorą pod uwagę czas na regenerację, która pomoże Ci zachować świeżość i zmniejszy ryzyko przetrenowania i kontuzji.

Wyższy poziom: Jeśli biegasz każdego dnia to naturalne że oczekujesz postępów, prawda? Ale tu jest problem. Większość ludzi biega w tym samym tempie, lub w tej samej strefie wysiłku, przez cały czas, co nie stanowi bodźca dla ciała i nie przynosi oczekiwanych postępów.

Wyzwanie: Na początku planu, możesz trenować tylko w dwóch strefach, ale miCoach będzie stopniowo dodawać więcej stref do programu w różnych kombinacjach, aby pomóc Ci osiągnąć cel.

Rozwój wytrzymałości, siły: Treningi o różnym natężeniu pozwolą doskonalić wszystkie cechy wydajności potrzebnej do osiągnięcia celów, w tym wytrzymałość, siłę i moc. Te cechy są ważne, nawet jeśli po prostu chcesz utrzymać dobrą formę..

Możliwość komentowania została wyłączona.