4 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Izerska Wielka Wyrypa


Ścieżki, po których często poruszasz się tylko ty sam. Wokół mnóstwo soczystej zieleni i kojący zapach świerków. Wszystko okraszone odrobiną błota, które urozmaica sielski krajobraz. Do tego słyszalny raz blisko, raz z oddali śpiew ptaków i odgłosy gdzieś tętniącego życia ludzi… W takiej scenerii rozgrywa się jeden z najlepszych rajdów na orientację w Polsce – Izerska Wielka Wyrypa. 
 
Zapisy już trwają, a sama impreza odbędzie się w dn. 21 – 23 sierpnia. Jej bazą będzie górskie uzdrowisko Świeradów-Zdrój.

Umiejscowienie bazy zawodów mówi samo za siebie – to będzie prawdziwie górski rajd. Gratka dla wszystkich tych, którzy nie lubią, kiedy jest zbyt łatwo!

Biegacze i piechurzy tradycyjnie do wyboru mają trzy trasy. Najdłuższą trasę – 100 km – powinni wybrać ci, którym marzy się tytuł Mistrza Polski. Na tej trasie bowiem rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Kolejne trasy mają odpowiednio 50 i 25 km. Ostatnia z nich skierowana jest szczególnie do tych osób, które swoją przygodę z bieganiem na orientację dopiero co zaczynają.

Rowerzyści wyboru mają nieco mniej. Muszą zdecydować się na jedną z dwóch tras: o długości 150 lub 75 km.

izerskawyrypa2

Zapisując się na Izerską Wielką Wyrypę warto pamiętać, że to rajd na orientację. Oznacza to w praktyce, że poza szybkością i dobra kondycją musimy świetnie orientować się w terenie, a czytanie mapy powinniśmy mieć w jednym palcu. Jeśli nie jesteście jeszcze specjalistami w tej dziedzinie – wybierzcie najkrótsze trasy. Możecie także wybrać się na ok. 10 km Trasę Rodzinną – zaprojektowaną specjalnie z myślą o całych rodzinach. Przebiegnie ona przez teren miasta Świeradów-Zdrój.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdziecie na stronie izerskawyrypa.org

Możliwość komentowania została wyłączona.