17 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

IX Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego

10 Listopada odbyła się IX edycja Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego, którego jednym ze sponsorów była marka Mizuno.

Ko cian 014

Zawody ukończyła rekordowa liczba 1321 biegaczy (w tym 256 biegaczek). Pogoda była dosyć rześka, kilka stopni na plusie, co przy stosunkowo płaskiej trasie pozwalało osiągać bardzo dobre wyniki.
Zwycięzcą w kategorii generalnej został zawodnik z Kenii, Elisha Kiprotich Sawe natomiast wśród kobiet triumfowała Ukrainka Olga Kotovska.

Najlepszym Polakiem okazał się zawodnik z czołówki krajowych szosowców, reprezentujący barwy WKB Meta Lubliniec, Marcin Błaziński, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, minimalnie ustępując drugiemu na mecie Mykole Jakhymczukowi z Ukrainy.
Najlepszą z pań biorąc pod uwagę Polki okazała się również zawodniczka klubu z Lublińca, Karolina Pilarska, która uplasowała się za mocną grupą Kenijek oraz Litwinek.
Po biegu zawodnicy otrzymali wiele nagród w poszczególnych klasyfikacjach, między innymi produkty naszej marki MIZUNO.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tej imprezie w przyszłym roku oraz do obejrzenia kilku zdjęć z tegorocznej edycji.