6 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

InterContinental Tower Run 29.05.2016


29 maja 2016 roku odbyła się 3 edycja „InterContinental Tower Run” – biegu po schodach w hotelu InterContinental Warszawa.  Impreza miała cel charytatywny.
Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre. 

91 biegaczy walczyło o pierwsze miejsce. Najmłodszym zawodnikiem, który samodzielnie wbiegł na sam szczyt był 6-letni Gabriel Benini. 

12
13

Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Kubik z czasem 5:37. Drugi był Piotr Łuszcz z wynikiem 5:53, a trzeci Wawrzyniec Pawski 5:55.

Wśród pań najlepsza była Magdalena Picheta z wynikiem 7:03. Druga była Dagmara Magiera z czasem 7:47. Na podium stanęła też Alicja Luba 7:48.

Dzięki firmie 4Sport LAB po biegu zawodnicy mogli zmierzyć poziom kwasu mlekowego we krwi.

InterContinental Tower Run to nie tylko zmagania sportowe ale też konkretne wsparcie charytatywne. W tym roku pieniądze z wpisowego (80%) zostały przeznaczone na leczenie 3,5 letniej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Pozostałe 20% zostało przekazanie dla IHG Foundation (Shelter in the Storm).

6
17

Dodatkowo przez cały tydzień, między 23 a 29 maja, pracownicy hotelu mieli okazję wziąć udział w „Tower Run or Walk” i wejść lub wbiec na 44 piętro.  95 osób wzięło udział w tej inicjatywie a hotel przekazał pieniądze za każdego pracownika na wspomniane cele charytatywne.

Marten Schoenrock, Dyrektor Generalny Hotelu InterContinental Warszawa: – Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 biegaczy. W tym roku było ich już 91. Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie.  IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie.

Dziękujemy sponsorom i partnerom imprezy:
adidas Polska, adidas Coty, 4Sport LAB, Gerard, Lech Free. 

Możliwość komentowania została wyłączona.