8 maja 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

InterContinental Tower Run 20 maja już po raz piaty


Hotel InterContinental Warszawa juz po raz piąty zaprasza na InterContinental Tower Run, czyli charytatywny bieg po schodach wieżowca. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 20 maja o godzinie 9 rano.

Zaplanowanych jest wiele atrakcji, miedzy innymi, pięciogwiazdkowe śniadanie dla wszystkich uczestników biegu i kibiców wydarzenia oraz „Strefa Rolowania” przygotowana przez tegorocznego partnera, firmę Blackroll Polska, w której profesjonalni trenerzy nauczą podstaw rolowania i podpowiedzą, jak dopasować sprzęt do swoich potrzeb.

Uczestnicy InterContinental Tower Run będą mieli do pokonania około 1000 stopni i 49 pięter. Organizatorzy zawsze starają się, żeby trasa biegu była urozmaicona, dlatego w tym roku będzie przebiegała przez lobby hotelu, piętra konferencyjne, a jeśli pogoda pozwoli, również  i na zewnątrz  budynku.

Pakiet startowy można nabyć w niezmienionej cenie: 100 zł, w tym roku oprócz wody i suplementów, uczestnicy otrzymają również BLACKROLL® Slim- profesjonalną rolkę do automasażu, regenerującą i rozluźniającą mięśnie. Rejestrować na bieg można się na stronie towerun.pl.

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych przekazywany jest w 80 % na pomoc dla osób potrzebujących. Pozostała część dochodów zostanie przeznaczona dla IHG Foundation- organizacji charytatywnej działającej w ramach InterContinental Hotels Group (IHG).

Z okazji jubileuszowej, piątej edycji, w tym roku środki uzyskane podczas Tower Run przekazane zostaną na pomoc aż dwójce dzieci- Oli i Adasiowi. Obydwoje chorują, między innymi, na padaczkę lekoodporną, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie i aktywność. Podobnie jak w poprzednich latach, wsparcie finansowe kierowane jest do osób, które mają ograniczoną sprawność ruchową i trudności w samodzielnym poruszaniu się, wymagają regularnej rehabilitacji lub potrzebują drogiego sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegółowe informacje o tegorocznym biegu można uzyska
na stronie internetowej wydarzenia towerrun.pl oraz na Facebooku: facebook.com/IntercontinentalTowerRun/.

W InterContinental Tower Run ponownie weźmie udział Mistrz Świata w bieganiu po schodach, Piotr Łobodziński.

Możliwość komentowania została wyłączona.