26 września 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Informator Maratonu Warszawskiego


Poniżej – link do oficjalnego Informatora Maratonu, znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje. Uwaga – duży Plik (6MB)

informator_wez.jpg

***

Jak Państwu zapewne wiadomo, z uwagi na uroczystości państwowe korekcie uległa końcowa część trasy biegu. Zmiana nie jest duża, choć skutkuje koniecznością pokonania około 250 metrów brukowaną ulicą Freta. Pozostała część trasy ani programu całej imprezy nie ulega zmianie. Przypominamy przy okazji, że zapisy internetowe będą otwarte tylko do północy 22 września (wtorek). Po tym terminie do udziału w biegu będzie można zapisać się już tylko w biurze zawodów (Centralna Biblioteka Rolnicza, Krakowskie Przedmieście 66). Biuro będzie czynne 25 i 26 września w godzinach 12-22 oraz w dniu biegu (27 września) w godz. 6-8. Przypominamy równocześnie, że po 22 września opłata startowa będzie wynosić 150 zł. W dniu dzisiejszym – 16 września – liczba osób zapisanych na maraton przekroczyła już 4 tysiące.

Start 31. Maratonu Warszawskiego odbędzie się o godz. 9:00, jednak przypominamy wszystkim, że istnieje możliwość wcześniejszego wyruszenia na trasę i wydłużenia sobie limitu czasu na jej pokonanie. O godz. 7:00 i 8:00 wyruszą na trasę maratonu dwie grupy, które początkowo będą pokonywać dystans w eskorcie, która opuści je dopiero po tym, gdy grupy zostaną dogonione przez pierwszych zawodników startujących o godz. 9:00. Do wcześniejszego startu nie jest potrzebne żadne dodatkowe zgłoszenie (poza zapisaniem się na sam maraton) – wystarczy być na starcie odpowiednio wcześniej. Obie grupy będą mogły zostawić swoje rzeczy w depozytach oraz korzystać z odżywek na trasie. Jedyna niedogodność to konieczność pokonywania trasy w tempie całej grupy – bez możliwości wyprzedzania ani zostawania w tyle.

Pierwszym akordem maratońskiego weekendu będzie sztafeta, która rozpocznie się w sobotę o godz. 9:30. Tu również istotna zmiana organizacyjna wynikająca z olbrzymiej liczby zgłoszeń. Aby jak najbardziej usprawnić funkcjonowanie strefy zmian podjęliśmy decyzję o zmianie kolejności dystansów pokonywanych w czasie sztafety. Kolejni zawodnicy w każdej drużynie będą pokonywać następujące dystanse: 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km oraz 7,195 km. W ten sposób stawka ponad 200 zawodników będących równocześnie na trasie rozciągnie się i w strefie zmian na początkowych odcinkach będzie panował mniejszy tłok. Prosimy o uwzględnienie tego w planowaniu kolejności startów poszczególnych zawodników. Uwaga – prosimy o niedokonywanie żadnych zmian w składach drużyn ani kolejności zapisanych zawodników gdyż o ostatecznej kolejności osób biegnących w sztafecie można zdecydować nawet w ostatniej chwili.