Mapa statyczna 10. Nocnego Maraton Szczecinski 2024 on l ine 1 2
14 maja 2024 Redakcja Bieganie.pl Imprezy

10. Nocny Maraton w Szczecinie oraz 5. Nocny Półmaraton – rzadka okazja dla uczestników

Maraton lub półmaraton w Wakacje? 27 lipca 2024r. Szczecin stanie się areną dla biegaczy z całej Polski, którzy zmierzą się z trasą 10. Nocnego Maratonu oraz 5. Nocnego Półmaratonu. To wydarzenie, które przyciąga zarówno amatorów, jak i doświadczonych maratończyków, wyróżnia się nie tylko godziną rozpoczęcia, ale i unikatową trasą prowadzącą przez kluczowe punkty miasta.

Maraton, Półmaraton, Trasa i kluczowe lokalizacje

Maraton i Półmaraton odbywają się w ramach jednego wydarzenia – to rzadka okazja dla uczestników. Organizatorzy 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego zaprojektowali 21-kilometrową trasę wokół lewobrzeżnej części miasta, tworząc idealne warunki zarówno dla maratonu, jak i dla towarzyszącego mu biegu (połówki). Dla tych, dla których pełny maraton może być zbyt dużym wyzwaniem, przewidziano 5. Nocny Półmaraton Szczeciński. Oba biegi przeprowadzą uczestników przez najbardziej charakterystyczne obszary Szczecina, a ich centralnym punktem będzie Miejski Stadion Piłkarski. To tam znajduje się start, meta oraz główne centrum logistyczne imprezy.

Cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona z  atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Mapa statyczna 10. Nocnego Maraton Szczecinski 2024 on l ine 1 2

Wyjątkowość trasy podkreśla też przebieg przez teren Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”, zazwyczaj zamknięty dla publiczności, gdzie biegacze będą mieli okazję biec obok monumentalnych dźwigów i innych maszyn stoczniowych. Trasa półmaratonu, obejmuje przebieg obok takich zabytków i atrakcji jak Brama Portowa, Filharmonia Szczecińska, Zamek Książąt Pomorskich, oraz inne.

Koszulka jubileuszowa i inne udogodnienia

Organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalne, jubileuszowe koszulki zaprojektowane przez firmę Just Hero. Dominującą czerń koszulek rozświetla zorza oraz Gwiazdozbiór Herkulesa, a złote logo oraz hasło #NocJestNasza zdobią każdą z nich. Dodatkowo, istnieje opcja personalizacji z imieniem uczestnika na plecach. Maraton Szczeciński stanowi wyjątkową okazję, aby odkryć nocny Szczecin w sportowym stylu, eksplorując jego zabytki i ulice podczas niezapomnianego wydarzenia biegowego.

441120012 1163746351298018 6209760374125344641 n 2

Organizacja i wsparcie

Wydarzenie jest organizowane przez Ruchową Akademię Zdrowia Szczecin oraz RAZ-Event, przy wsparciu strategicznym Miasta Szczecin i Grupy Polmotor. Zapisy na maraton są już dostępne poprzez stronę ProTiming24.pl.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia www.maratonszczecinski.pl oraz na stronie na Facebooku fb/maratonszczecinski.

Bieganie.pl jest partnerem Medialnym biegu

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z Piątnicy no bo skąd
Z Piątnicy no bo skąd
10 dni temu

Super pomysł!